Call of War Başlangıç Rehberi

Call of War isimli strateji oyununda işinize yarayacak bir çok önemli taktik öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Call of War isimli oyunumuz 2. Dünya Savaşı temalı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Şu aralar tekrar popüler olmaya başlayan oyun telefonlarda da oynanabiliyor. Ayrıca Steam’de de bulunan bu oyunda bazı bilgileri önceden bilmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Biliyorsunuz strateji oyunları yeni başlayanlar için hiç kolay olmuyor. Eğer sizde bu oyunu oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Call of War başlangıç rehberi isimli bu yazıda, oyun içinde işinize yarayacak bir çok bilginin dışında, uygulamanız gereken bir çok taktiği de öğreneceksiniz. Bu sayede oyunda zorlanmadan ilerleyebilecek ve ne yapmanız gerektiğinin farkında olarak oynayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçelim.

call of war baslangic rehberi 2

Call of War Başlangıç Rehberi

Oyun ilk başta size eğitici bilgiler verecek ve bazı şeyleri gösterecek. Tabi ki bunlar oyunu tamamen anlamanızı sağlamıyor. Peki eğitici bölümden sonra ne yapmak gerekiyor. Yönettiğiniz ülkeyi gözlemlemelisiniz, komşularınızı tanımanız gerekiyor. Ayrıca savunma olmazsa olmazlardan. Bu yüzden savunmaya önem vermeniz sizi başarıya ulaştıracak şeylerden bunu. Bunu da belirtelim.  Oyunda yeni olduğunuz için öncelikle savunma odaklı gitmemiz uygun olacaktır. Sur yani kuleler inşa etmeye odaklanın. Saldırının olabileceği tarafları iyi bilin ve oralar önem verin.

Hareket

Oyunda hareket eden birimler siyah ince çizgi üzerinde hareket etmektedirler. Bu siyah çizgiler şehirlerinize bağlı bir durumdadır.Bir nevi yolu göstermektedir. Bu yüzden bir yere gitmek istediğiniz zaman kendi kafanıza göre yol belirleyemiyorsunuz. Belirlenmiş hatlar üstünden hareket ediyorsunuz. Bu yüzden nerelerden geçeceğiniz önceden bilin ve ona göre davranın. Bu şekilde kendiniz bir strateji belirleyebilirsiniz.

Saldırı

Oyunda yeniyseniz hemen saldırı için plan yapmayın. Size konu başında ne demiştik? İlk önce savunmaya önem veriyoruz. Saldırmak için öncelikle bir ordumuzun olması gerekiyor. Bunun içinde sakın acele etmeyin yoksa bozguna uğrarsınız. Bir de tabi ki birine saldırdığınız zaman başkaları da size saldırabilir bu ihtimal de var. Bu yüzden her zaman dikkatli olmalısınız. Ayrıca bazı oyuncular birlik yaparak sizlere karşı da olabiliyor. Bu yüzden her zaman bu oyunda kendi çıkarınızı düşünmelisiniz.

Araştırma

Araştırma da oyunda en önemli şeylerden biri. Ne kadar çok araştırma o kadar çok güç demektir. Yeni şeyler keşfetmek ve kullanmak her zaman gücünüze güç katacaktır. Özellikle yeni silahlar keşfederek rakiplere verdiğiniz hasarı da arttırabilirsiniz. Bir çok askeri birim de keşfedebilirsiniz. Uçaklar sizler için her zaman bir avantaj olacaktır. Bunu da unutmayın. Ama şunu da belirtmek isterim. Bir şehri ele geçirmek için her zaman kara birliğine ihtiyacınız olacaktır.

Koalisyon

Şimdi oyunda bir İttifak sistemi bir de Koalisyon sistemi bulunmaktadır. İttifakları bir klan olarak düşünebiliriz. Bunlara katılabilir ya da siz kurarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Ama Koalisyon bambaşka bir şeydir. İttifakların birlik olması gibi düşünebiliriz. Toplam 3 ittifak bir koalisyon oluşturabilir.

Call of War ile ilgili rehberin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşürüz.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol