Brawl Stars Rekor Gelir Elde Etti

Supercell'in yeni oyunundan büyük başarı.

Son yıllarda mobil oyunlar önlenemez şekilde yükseliyor ve ilgi giderek artıyor. Mobil oyun pazarı yavaş yavaş PC ve konsolları bile geride bırakırken, yapımcılar da buna göre hamleler yapıyorlar. Hatta öyle ki BlizzCon 2018 etkinliğinde Blizzard dahi yeni mobil Diablo oyununu tanıttı. Bu karar her ne kadar tepki çekse de, ortada olan bir gerçeklik var.

Mobil sektörde lider firmalardan birisi de bildiğiniz üzere Supercell. Firmanın son oyunu Brawl Stars geçtiğimiz hafta global olarak çıkışını yaptı ve tek bir hafta içinde 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Oyun şu anda ABD’de en çok indirilen ikinci, en çok gelir elde eden yedinci uygulama konumunda. Bu da gerçek bir rekor anlamına geliyor.

Oyuna yabancı olanlar için söyleyelim ki, bir göz atmanıza değebilir çünkü dünyanın en başarılı mobil geliştiricilerinden biri tarafından yapıldı. Aynı stüdyo daha önce Clash of Clans ve Clash Royale gibi oyunlara da imza atmıştı.

Brawl Stars 3’e 3 mobil nişan alma oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve bolca oyun modu sunuyor. Üstelik pek çok klon, otomatik oynanan yapımın aksine kendine özgü dinamiklere sahip ve denemeye değer.

İyi seyirler!

1 Yorum

  1. Güzel bir oyun, devamlı olarak oynuyorum, daha çok rekor gelecektir.

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol