Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bobby Kotick, Activision Blizzard’a Yeniden Başkan Seçildi

Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick, bir yıl daha yönetim kuruluna başarıyla yeniden seçildi.

Şirketin dün (21 Haziran) yıllık hissedar toplantısı sonucunda Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, bir yıl daha yönetim kuruluna başarıyla yeniden seçildi. Şirketin hissedarları ve Kotick’in istifası için çağrıda bulunan 1.300’den fazla çalışanına rağmen, Eylül 2016 ve Aralık 2021 arasında Activision Blizzard’da yaygın bir taciz olmadığını tespit edildi.

Activision Blizzard ayrıca, hissedarların üçte ikisinin fikri onaylamak için oy kullanmasının ardından, işyerinde taciz iddialarını nasıl ele aldıklarına dair önerilen bir raporla devam edip etmeyeceğini “dikkatli bir şekilde değerlendireceğini” söyledi. Şirket, bağlayıcı olmadığı için oylama üzerinde hareket etmek zorunda değil ve daha önce yönetim kurulu, hissedarlara raporu onaylamamalarını tavsiye etmişti.

Bobby Kotick 1 Yıl Daha Görevde Kalacak

Bobby Kotick
Görselde “Bobby Kotick gitmeli” ifadeleri yazılı.

Resmi başvuruda, 553 milyondan fazla kişi Bobby Kotick’i Activision Blizzard’ın CEO’su olarak yeniden seçmek için oy kullandı ve sadece 63 milyon ona karşı oy kullandı. Bu oylama, Kotick’in istifa etmedikçe veya görevden alınmadıkça şirketin CEO’su olarak bir yıl daha hizmet etmesine izin verecek. Microsoft tarafından satın alma işleminin tamamlanması gerçekleştiğinde de bu hizmet sürecek.

Hissedarlar toplantısının diğer sonuçları arasında, hazır bulunanların yüzde 88’i icra tazminatını onaylarken ve yüzde 95’i Activision Blizzard yönetim kuruluna bir çalışan temsilcisi eklenmesine karşı oy kullandı. Diğer yandan EA Dice, Battlefield ile ilgili olmayan herhangi bir oyun üzerinde çalışmadığını çünkü başka hiçbir şeye “zamanı” olmadığını doğruladı. Battlefield 2042, geçtiğimiz günlerde tam sürüm seviyesine gelmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.