Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

BluTV Abonelik İptali Nasıl Yapılır? [2022]

BluTV'nin üyelik ücretlerine zam yapmasının ardından birçok kullanıcı aboneliklerini nasıl iptal edebileceklerini merak ediyorlar. Peki, hesaplarını silmek isteyen kullanıcıların cayma hakkı var mı? Bu yazımızda, BluTV aboneliğini nasıl iptal edebileceğinizi anlatıyoruz.

Türkiye’de Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan BluTV içerikleri ile üyelerine geniş bir seçenek özgürlüğü sunuyor. Kütüphanesinde 10.000’den fazla yerli/yabancı dizi, film, belgesel ve daha fazlasını barındıran streaming platformu, aynı zamanda en sevilen HBO dizilerinin de dijital yayın haklarını elinde bulunduruyor. Buna Game of Thrones, Westworld ve The Sopranos gibi izlenme rekorları kıran seriler de dahil.

BluTV üyelik ücretine zam geldiğini daha önce sizlere aktarmıştık. Fiyat güncellemesinden sonra 34,90 TL olan aylık abonelik, 49,90 TL’ye yükselirken, 247,80 TL olan yıllık abonelik ücreti ise 358,80 TL’ye çıktı. Sosyal medyada tepki çeken bu kararın ardından BluTV abonelik iptali ve BluTV hesap silme işlemlerinin nasıl yapılacağı çokça merak edilmeye başlandı.

Peki, aylık ve yıllık üyeliklerde cayma hakkınız var mı? Ya da üyeliği iptal etmeniz halinde hakkınız olan izleme sürenizi kullanabiliyor musunuz? Bu sorunların cevaplarını ve abonelik iptalinin nasıl yapıldığını rehberimizden öğrenebilirsiniz.

BluTV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

blutv abonelik iptali

BluTV abonelik iptalinin nasıl yapıldığına geçmeden önce kafalarda soru işaretleri yaratan bazı konulara açıklık getirelim. Öncelikle platformdan ister aylık isterse yıllık üyelik satın almış olun, herhangi bir cayma bedeli ödemeden istediğiniz zaman iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bedelini ödediğiniz aboneliğin izleme süresi satın aldığınız tarihten itibaren işliyor. Yani süre dolmadan üyeliğinizi iptal etseniz dahi izleme süreniz kesilmez. BluTV aboneliğinizi sona erdirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  1. Öncelikle buradan e-posta ve şifre bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın ve açılır menüden Hesabım & Ayarlar‘ı seçin.
  3. Hesabım sayfasının en altında bulunan İptal Et butonuna dokunun.
  4. Açılan 2. sayfanın en altında yer alan iptal sebebinizi seçip, bir kez daha İptal Et butonuna tıklayın.

Bu adımların ardından üyeliğiniz resmen sonlanmış olacak. Öte yandan BluTV abonelik iptali mobil uygulamada yapılamıyor. Yani bu işlemi yalnızca web ve mobil tarayıcılar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca üyeliğinizi Apple uygulama içi satın alma aracılığıyla gerçekleştirdiyseniz, iptal işlemini iTunes üzerinden yapmanız gerekiyor. Daha fazla bilgi için BluTV’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.