Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blizzard Çalışanı, Discord Sunucusunda Nefret Kustu

Geoff Fraizer, The Right Wing of Gaming adlı bir Discord sunucusunda LGBTQ+ üyelerini, engellileri küçümsedi. Adeta nefret kustu.

Son 23 yılda şirketin site içeriğinin çoğundan sorumlu olan eski bir Blizzard çalışanı olan Geoff Fraizer, bir Discord sunucusunda kimsenin beklemediği şekilde bağnaz ve nefret dolu açıklamalarda bulundu. Fraizer, iddiaya göre NEBU kullanıcı adı altında; engellilere, kadınlara, LGBTQ ve diğer yaptığı hoşgörüsüzlük konuları hakkında ağza alınmayacak hakaretler etti.

Başka bir Blizzard çalışanı tarafından yayınlanan bir gönderiye göre Fraizer eylül ayında stajyerlere tüm şirketi mahvediyor gibi cümleler kullanmış. Bahsi geçen şirket zaten son zamanlarda yaşadığı olaylardan dolayı genelde gündemde bir şekilde kalmaya devam ediyor.

Blizzard Çalışanı Fraizer Ağza Alınmayacak Hakaretler Etti

Blizzard

Fraizer, şirkette çalışan birçok kadın stajyerler hakkında taciz iddiaları ve eşcinsel insanlar hakkında da birtakım nefret dolu söylemlerde bulunmuş. Ayrıca yakın zamanda tanınan Juneteenth tatiline de hakaret etmiş. Haricinde Blizzard’ın çeşitli engelli bireyler hakkında da ağza alınmayacak sözler söyleyerek tepkileri üzerine çekmeye devam ediyor.

Başka bir açıklamada ise, Fraizer muhafazakar olduğunu ve aşı yaptırmadığını söylerken bir kişide borderline kişilik bozukluğu olduğu için alay ettiği belirtiliyor. LinkedIn profiline göre Fraizer eylül ayında şirketten ayrıldı ve şu anda teknoloji endüstrisinde web içeriği ve topluluk yöneticisi olarak hizmet veriyor. O zamandan beri, şirket ile tam anlamı ile bir bağlantısı yok. Siz bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.