Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blade Runner Enhanced Edition Çıkış Yaptı

Blade Runner oyununun uzun süredir ertelenen yeniden yapımı nihayet çıkış yaptı.

Klasik Blade Runner macera oyununun sürekli ertelenen yeniden düzenlenmiş versiyonu Blade Runner Enhanced Edition çıktı. Polygon’un bildirdiği gibi, Nightdive Studios oyunu PC, PlayStation, Switch ve Xbox konsolları için Enhanced Edition olarak piyasaya sürdü.

Modernize edilmiş sürüm, güncellenmiş animasyonlar ve modellerle tamamlanan orijinal oyunda bulunan 15 FPS yerine saniyede 60 kare hızına güncellendi. İyileştirilmiş oyun içi araçlar, düşman kopyaları takip ederken ipuçlarıyla çalışmanıza yardımcı olacak ve oyun kumandası desteği PC dahil tüm platformlarda mevcut.

Blade Runner Enhanced Edition Çıktı

Blade Runner Enhanced

Westwood’un 1997 yapımı oyunu, o zamanlar hem oynanış mekaniklerinin hem de grafiklerin sınırlarını zorladı. Her zamanki sabit hikaye yerine, Blade Runner kendi zaman çizelgelerine göre işleyen dallara ayrılan hikayeler, farklı sonuçlar ve karakterler sunarken her oyunda replikanı değiştirdi. Oyun Ridley Scott filminin cesur görünümünü taklit eden hacimsel aydınlatma da dahil olmak üzere, dönem için çok daha fazla görsel ayrıntıya izin veren teknolojiler kullandı.

Blade Runner Enhanced Edition‘da da 25 yıl önceki sınırlamaları hala fark edeceksiniz. Bu, günümüz oyunları kadar zarif bir şekilde kontrolleri olan bir oyun değil ve Westwood’un bütçesi, bunu yalnızca film kadrosundan (Sean Young ve James Hong dahil) bazı seslerle ve Vangelis’in müziğinden yeniden yaratılan müziklerle sınırladı. Yine de bu, 1982 filminin atmosferini korurken bir oyunda Deckard’ın yerini doldurmaya en yakın olanı.

Bunun yanı sıra Steam‘de 18.50 TL karşığında satışa sunulan Blade Runner Enhanced Edition’ın inceleme notları ‘Çoğunlukla Olumsuz’ olarak listelendi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.