Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Panther Wakanda Forever’dan Yeni Rekor

Black Panther Wakanda Forever, rekor bir açılış yaparak 2022 yılının en çok hasılat yapan 7. filmi olmayı başardı. Film, dünya çapında 400 milyon dolar hasılat elde etti.

Black Panther Wakanda Forever, hafta sonunda oldukça büyük bir açılış yapmıştı. Yeni açıklanan verilere göre ise film, 2022’de yeni bir gişe rekoru kırdı. Black Panther Wakanda Forever, ABD gişesinde üst üste dört hafta sonu bir numarada kalan ilk filmi oldu.

Yapımın rakibi Violent Night ABD’de 13.3 milyon dolar, dünya çapında ise 20.35 milyon dolar hasılat yapmıştı. Ancak Wakanda Forever, yalnızca ilk hafta sonunda yerelde 17 milyon dolar, dünya çapında ise 400 milyon dolar kazanarak rekora ulaştı.

İlk Black Panther filmi dünya çapında 1,4 milyar dolarlık devasa bir hasılat elde etti ve tüm zamanların en çok hasılat yapan on dördüncü filmi oldu. Wakanda Forever’ın aynı yüksekliğe ulaşması pek olası görünmüyor ancak şu an itibariyle film, 730 milyon doları aşan küresel toplamı ile yılın en yüksek hasılatını yapan yedinci film oldu.

Black Panther Wakanda Forever Hala Gişelerde

Black Panther Wakanda Forever

Şu anda, Top Gun: Maverick yılın en yüksek hasılat yapan filmi ve aynı zamanda pandemi döneminde gişede 1 milyar doları aşan ikinci film. Listenin diğer başarılı ismi ise Spider-Man: No Way Home. Ancak Avatar The Way of Water‘ın 16 Aralık’ta vizyona girmesiyle liderlik tablosu biraz değişebilir.

Wakanda Forever; Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira, Lupita Nyong’o gibi isimleri içeren zengin kadroya sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.