Black Desert

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.4

Kullanıcı


Black Desert Online PC Gelirleri Düşüyor

Black Desert Online'ın PC sürümü gerileme yaşadı.

Pearl Abyss tarafından geçtiğimiz dönemde 2018 yılı üçüncü çeyrek mali dönem raporları açıklandı. İstatistiklerde ilginç bilgiler göze çarparken, Black Desert Online’ın PC sürümünün gelirleri epey düşmüş durumda. Diğer yanda Black Desert Mobile ise yükselmeye ve gelirlerini artırmaya devam ediyor. Şu anda oyunun mobil sürümü PC sürümünden üç kat daha fazla gelir elde ediyor!

İnanması güç gelebilir fakat gerçekten de Black Desert Online’ın mobil sürümü PC’den çok daha başarılı. Yayınlanan gelir rakamları da bunu kanıtlıyor.

Black Desert’ın PC sürümü son 3 aylık periyot içinde toplam 24 milyon dolar gelir elde etti. Mobil versiyonun gelirleri ise 79 milyon dolar oldu. Yani arada üç katın üzerinde bir fark söz konusu. Aynı zamanda bir süre önce Black Desert Online’ın remastered sürümü de çıkış yapmıştı fakat görünüşe göre bu PC gelirlerine pek bir etki yaratmadı. Black Desert Online, bu yılın başından beri devamlı olarak gelir ve oyuncu kaybı yaşıyor.

Diğer yandan Black Desert Mobile’ın Avrupa – Amerika sürümü de 2019 yılında çıkacak. Pearl Abyss bu sırada üç yeni PC oyunu üzerinde daha çalışıyor ve kod adları şöyle:

  • Project K – MMO FPS oyunu

  • Project Nova – Eve evreninde geçen bir MMO FPS

  • Project OMEGA – Yeni bir MMO oyunu

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol