Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield Mobile İptal Edildi: Stüdyo Kapatıldı

EA ve Industrial Toys tarafından geliştirilen Battlefield Mobile projesi tamamen iptal edildi. Şirket proje iptalini mali raporlarla birlikte sundu.

Electronic Arts, Battlefield Mobile’ın tüm geliştirmelerini durdurdu ve oyunun geliştirme stüdyosu Industrial Toys kapatıldı. DICE’taki geliştiriciler Battlefield 2042 güncellemeleri ve yeni Battlefield projeleri üzerinde çalışmaya devam ederken şirket, Battlefield Mobile’dan uzaklaşarak yeni bir yöne doğru gidecek.

Uzun yıllar süren geliştirme çalışmalarının ardından EA ve Industrial Toys, geçtiğimiz kasım ayında belirli bölgelerde Battlefield Mobile açık beta sürümünü yayınladı. Oynaması ücretsiz nişancı oyunu, EA’nın mobil cihazlar için ilk Battlefield oyunu olacaktı ve oyun ilk olarak Asya ülkelerinde denenecekti. Oyunun Avrupa ve ABD’ye erken gelmeyecek olması ise oyunculardan tepki topladı.

Ekonomik Kriz Battlefield Mobile’ı da Vurdu

Battlefield Mobile

EA, 2023 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını yayınlarken oyun geliştirmesinin iptal edildiğini ortaya koydu. Şirket, Battlefield markası vizyonunu en iyi şekilde sunmak ve oyuncularının beklentilerini karşılamak için mevcut yönden dönmeye karar verdi. Sonuç olarak EA ve DICE, Battlefield 2042’yi güncellemeye ve gelecekteki Battlefield oyunlarını geliştirmeye odaklanmaya karar verdi.

Ek olarak EA, yeni Battlefield projelerinin ön prodüksiyonunun birden fazla stüdyoda başladığını açıkladı. Industrial Toys, Ocak 2012’de eski Bungie başkanı Alex Seropian, eski Bungie proje lideri Brent Pease ve Seven Lights’ın kurucu ortağı Tim Harris tarafından kuruldu. Şirketin ilk projesi, iOS için Şubat 2015’te yayınlanan birinci şahıs bilimkurgu nişancı oyunu Midnight Stars idi. Battlefield Mobile, Temmuz 2018’de stüdyonun satın alınmasının ardından Industrial Toys’un EA çatısı altındaki ilk ve tek projesiydi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.