Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield 2042 Ücretsiz Oldu, Oyuncu Sayıları Fırladı!

Battlefield 2042 için düzenlenen ücretsiz hafta sonu etkinliği, oyuna ilgiyi muazzam bir şekilde artırdı. İkonik serinin son halkası, son 24 saatte 102 binden fazla eşzamanlı oyuncuya ulaştı.

Yayıncı Electronic Arts’ın Battlefield 2042’yi kısa bir süreliğine ücretsiz yaptığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. 12 Ekim’de başlayan etkinlik, 16 Ekim Pazartesi (bugün) saat 20:00’da sona erecek. İlk olarak 2021 yılında piyasaya sürülen savaş oyunu, uzun bir süre boyunca beklentilerin altında kalmasına rağmen son dönemde önemli bir gelişim göstermeyi başardı.

Son olarak 6. Sezon: Dark Creations güncellemesi ile karşımıza çıkan Battlefield 2042, ücretsiz hafta sonu etkinliği sayesinde ilgiyi yeniden üzerinde toplamış gibi görünüyor. SteamDB‘ye göre oyun, son 24 saatte 102 bin eşzamanlı oyuncuya ulaştı ki, bu sayı lansmanda yakalanan 105,395 eşzamanlı oyuncuya oldukça yakın.

Battlefield 2042, 102 Bin Eşzamanlı Oyuncuya Ulaştı

battlefield 2042 steam oyuncular

Etkinlik bugün saat 20:00’da sona eriyor olsa da, Battlefield 2042‘ye geri dönmek için hiç de kötü bir zaman gibi görünmüyor. Elbette Steam oyuncu sayıları her şey değil, ancak üç günlük ücretsiz erişimin hem yayıncı EA hem de geliştirici DICE için büyük bir zafer olduğunu söylemek mümkün.

Bilindiği üzere Steam incelemeleri ‘bütün incelemeler’ ve ‘en son incelemeler’ olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Her ikisi de şu anda “Karışık” değerlendirmesine sahip. Son 30 gün içerisinde yapılan 6 bine yakın incelemeden yüzde 55’i olumlu. Genel reytinge baktığımızda ise yüzde 38,97 olduğunu görüyoruz ki, bu da bize oyunun kat etmesi gereken daha çok yol olduğunu gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.