Yeni Battlefield 2042 Fragmanı, Oyunun Karakterlerini Tanıttı

DICE, yeni Battlefield 2042 oynanış videosunda daha fazla uzmanı tanıttı ve onların becerilerini, uzmanlıklarını ve motivasyonlarını öğrendik.

Battlefield 2042‘de karakter sınıflarına (saldırı, keşif, destek, mühendis) standart bölünmeyi görmeyeceğiz. Bunun yerine, geliştirici ekip mevcut trendi takip etmeye ve oyuna bir Uzman sistemi koymaya karar verdi. Sistem, Apex Legends veya Rainbow Six: Siege’dekine benzer olacak.

Her biri benzersiz bir karaktere, uzmanlığa ve yeteneklere sahip olacak, silahlar bizim tarafımızdan seçilecek. Ne yazık ki, tüm hayranlar bu değişikliği beğenmedi. Bu nedenle, DICE (oyundan sorumlu stüdyo), tüm korkuları gidermek için, uzmanların oyunu nasıl etkileyeceğini aşağıdaki oyun videosunda (arka planda tanıdık bir tema şarkısıyla) sunmaya karar verdi.

Battlefield 2042 Uzman Listesi ve Özellikleri

Battlefield 2042 Uzman

Her şey plana göre giderse, Battlefield 2042’de 10 Uzman olacak. Muhtemelen daha fazlası, yayın sonrası içeriğin bir parçası olarak daha sonra oyuna katılacak. DICE şu anda bize beş tanesini sundu. Kısa film Exodus‘ta yer alan dördüncü bölümden dönen ve yaklaşmakta olan oyunun ana hatlarını tanıtan Irisha dahil.

Battlefield 42 Uzmanlar listesi, resmi web sitesinde şu şekilde açıklandı:

  • Pyotr “Boris” Guskovsky: Kendi kendini motive eden Boris, kaotik bir dünyada güç ve kontrol elde etmeye çalışacak. Liderlik becerileri bazılarına biraz agresif gelse de, sahadaki becerilerini inkar etmek mümkün değil. Tanımlanmış bir alan içindeki düşman hedeflerini otomatik olarak tespit eden ve saldıran SG-36 nöbet sistemi ile donatılacak. Dahili Sentry Operatörü sayesinde nöbetçi silahı onu hedef aldığında bir düşman hedefini tespit edebilecek.
  • Webster Mackay: Bir açık hava adamı, bir göçebe ve bir asker. Mackay vicdanı olan ancak çok tehlikeli bir adam. Babasının ayak izlerini takip eden Mackay, gençliğinde Kanada ordusuna katıldı. Askeri kariyerinin zirvesinde, terörle mücadele biriminin bir parçası olarak Müşterek Görev Gücü 2’nin bir üyesiydi. Webster, bir yüzeye bağlanan ve oynatıcıyı bağlantı noktasına doğru çeken bir kancayı ateşleyebilecek. Ayrıca çok çevik olacak, oyuncunun nişan alma modunda daha hızlı hareket etmesini sağlayarak avantajlarını daha da artıracak.
  • Maria Falck: kıdemli bir destek uzmanı olacak. Tehlike, korku veya rütbe ile sarsılamayan güçlü bir iradesi olacak. Yetenekli bir sağlık görevlisi olarak, altı yıl boyunca Alman ordusunda görev yaptı, dünyaya olumlu bir etki bırakmak amacıyla Kuzey Afrika ve Orta Doğu’yu gezdi. Müttefikleri iyileştirmek için onlara şırınga ateşleyen S21 Siret tabancasıyla donatıltı. Bir düşmana çarptığında, şırınga hasar verecek. Bir savaş cerrahı olarak, dirildikten sonra sakat müttefikleri tam sağlıkla savaşa geri getirebilecek.
  • Wikus “Casper” Van Daele: Bir keşif askeri, bir yalnız ve Görev Gücü’ndeki sarsılmaz, sakin bir varlık. Güney Afrika’da eski bir istihbarat toplama ajanı olan Wikus, kamuflaj ve uzun menzilli angajman ustası. Yakınlarda hareket eden hedefleri tespit edebilen ve düşmanları elektromanyetik bir darbe ile sersemleten bir OV-P keşif uçağı olacak. Hedefleme yetenekleri olan silahlar için hedefleri işaretlemek için de kullanılabilecek. Ek olarak, oyuncuyu hem hareket ederken hem de drone’u kontrol ederken yaklaşan düşmanları uyarmak için bir hareket sensörüne sahip olacak.
  • Kimble “Irısh” Graves: Exodus’taki Uzmanların komutanı ve doğustan bir görev adamı. Brooklyn, New York’lu bir yerli, doğal liderlik nitelikleri ve savaş becerileri, Vatansızları zarardan korumaya yardımcı olacak. Eski bir denizci olarak savaşın maliyetini ilk elden gören bu yetenekli mühendis, hem takımını hem de kendileri için savaşamayanları korumaya kendini adamış. Graves, mermilerden ve patlayıcılardan koruyan konuşlandırılabilecek bir takviye sistemine ve ayrıca patlayıcı mermileri engelleyen APS-36 atış nöbetçisine sahip olacak. Kıdemli olarak düşmanları yenmek için zırh ve bonus alacak.

Bu ay içinde daha fazla Uzman açıklanacak. Battlefield 2042, 22 Ekim’de PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol