Battlefield 2042 Birinci Sezonunun Başlangıç Tarihi Belli Oldu

Oyuna yeni bir harita ve daha fazlasını ekleyecek olan Battlefield 2042 birinci sezonunun, 1 Mart 2022 tarihinde başlayabileceği iddia edildi.

Battlefield 2042‘ye dair verileri analiz eden ve bilgiye dönüştüren Temporyal adındaki güvenilir bir veri madencisi, oyunun istemcisinin “12 sezon öncesi hafta boyunca haftalık görevler içerdiğini” tweetledi. Bu da, Battlefield 2042 birinci sezonunun Mart 2022‘de başlayacağına işaret ediyor.

Ayrıca yayınlanacak güncellemede Ridge adlı yeni bir harita dahil olmak üzere birçok yeni içeriğin oyuna ekleneceği belirtiliyor. Biri ABD tarafında oynayan oyuncular için, diğeri Rusya için olmak üzere iki metin paylaşan Temporyal, çevredeki alana zarar veren bir toprak kaymasına atıfta bulunarak haritanın nasıl görünebileceğine dair bir fikir veriyor.

Battlefield 2042, piyasaya sürülmesinden bu yana zorlu bir dönem geçirdi. Battlefield 2042’nin tasarım ekibine liderlik eden Fawzi Mesmar, kasım ayında DICE’tan ayrılmıştı. Geçtiğimiz ay ise DICE’ın genel müdürü Oskar Gabrielson, 10 yılın ardından stüdyodan istifa etmiş ve yerine Respawn Entertainment’ın kurucu ortağı Vince Zampella gelmişti.

Battlefield 2042

Yılın son güncellemesini 9 Aralık’ta alan Battlefield 2042, oyuncu deneyimini iyileştirmek için yeni yamalar sunmaya devam edecek. Geliştirici DICE ve yayıncı Electronic Arts (EA), lansmanından bu yana çeşitli sorunlarla gündeme gelen yeni FPS oyunları için 16 – 20 Aralık arasında bir ücretsiz deneme etkinliği gerçekleştirdi.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol