Barcelona, ​​LoL Espor’a Girmeye Hazırlanıyor

Futbol denildiğinde akla ilk gelen takımlardan olan FC Barcelona LoL ESpor'a gireceğini sosyal medyadan duyurdu.

Barcelona, LoL Espor’a girmeye hazırlanıyor. Ünlü takım Dünya çapında en çok taraftara ve izleyiciye sahip gerçek zamanlı aksiyon ve strateji oyunu olan rekabetçi League of Legends’a giriyor. İspanyol Futbol kulübü, İspanya’daki Espor oyununun en üst düzey turnuvası olan 2022’de Superliga’da yarışacak bir takımla resmi girişini duyurdu. Duyuru, dün kulübün resmi Twitter hesabından bir tweet ile geldi.

Barcelona LoL Espor’a girecek

Kulüp, League of Legends takımının kadrosunu henüz resmi olarak açıklamadı. Ekip üyelerinin beklenen duyurusu er ya da geç gelecektir.

Organizasyon, League of Legends’a bir sonraki Espor girişimi olarak girme nedeninden bahsetti: “Bu turnuvaya girerken, FC Barcelona, ​​iki yıl önce ilk kez girdiği kulüp için stratejik bir sektör olan espor’a olan bağlılığını güçlendiriyor. güçlü bir profil geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Barcelona LoL

League of Legends, beş oyuncudan oluşan iki takımın karşı karşıya gelip hedefleri tamamlamak için mücadele ettiği ve son olarak da en iyi iki takımın Superliga’da mücadele ettiği bir strateji oyunudur. Şu anki şampiyon, 12 Ağustos’ta Barselona’da yapılan finalde UCAM Esports Club’ı yenen Vodafone Giants.

Barcelona, ​​​​Konami’nin ünlü futbol simülasyonunu ve Hearthstone’u kullanan arabaları ve futbolu birleştiren bir oyun olan Rocket League, PES 2020’de yarışan takımlara sahip olduğundan, aslında esporda acemi değil. Bu yeni takımla kulüp, Barcç markasını Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere götürmek niyetiyle varlığını çeşitlendirmeyi hedefliyor.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol