Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’de ‘Muz’ Çılgınlığı: Banana Oyunundan Yeni Rekor!

Hiçbir amaca hizmet etmeyen oynaması ücretsiz tıklama oyunu Banana, Steam'de 444 bin eş zamanlı oyuncu ile yeni bir rekora imza attı.

Nisan ayında Steam‘de sessiz sedasız piyasaya sürülen Banana, basit ve eğlenceli bir tıklama oyunu olmasına rağmen Steam’in altını üstüne getirmeye devam ediyor. Sadece ekrandaki bir muzun üzerine tıklamaktan ibaret olan oyun, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir deneyim yaşatıyor.

Oynaması ücretsiz bir oyun olan Banana, stresli bir günün ardından beyninizi boşaltmak ve hiçbir şey düşünmeyerek tek bir şeye odaklanmak için oldukça ideal. Beklenmedik bir şekilde eğlenceli ve bağımlılık yapan bir deneyim sunan oyun, Steam‘de inanılmaz bir çılgınlığa yol açtı.

Her gün yeni bir rekor kıran Banana, sadece bugün 444 bin 319 kişiyi ağırlayarak anlık oyuncu sayısında zirveye ulaştı. İlk olarak 23 Nisan’da piyasaya sürülen Banana, ilk haftasında 300 eş zamanlı oyuncuyu bile geçemedi.

Oynaması ücretsiz olan oyunun popülaritesi mayıs ayının sonlarında artmaya başladı ve geçtiğimiz hafta boyunca hızla yükseldi. 7 Haziran’da 155 binden fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı ve bu sayı bugün neredeyse üç katına çıktı. Oyun, temelde free-to-play olsa da, her biri 0,25 cent olan çeşitli muz tasarımlarına da sahip.

Banana için yazılan 11 bin adet kullanıcı incelemesinden yüzde 90’ı olumlu. Steam’de zaman zaman tuhaf oyunların inanılmaz derece popüler olduklarına şahit olabiliyoruz. Sky adlı bir firma tarafından yayımlanan Banana, bunun son örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.