Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Baldur’s Gate 3 Xbox Sürümünde ‘Save’ Sorunu Devam Ediyor

Xbox'taki Baldur's Gate 3 oyuncularının yaşadıkları kaydetme problemine yönelik Microsoft'tan geçici bir çözüm önerisi geldi.

Geçtiğimiz günlerde Baldur’s Gate 3‘ün geliştiricisi Larian, Xbox oyuncularının çökme sonucu kayıt dosyalarının yok olmasına yol açan problem için konsollarını manuel olarak güncellemesi gerektiğini söylemişti.

Sorunun farkında olduklarını ve araştırdıklarını belirten stüdyo, “Çökme sonucu sonra kaybolan kayıtların farkındayız. Bu sorunlardan bazılarına yardımcı olmak için Xbox bir güncelleme yayımladı. Lütfen Xbox’ınızı sistem menüsünden manuel olarak güncelleyin” açıklamasında bulunmuştu.

Baldur’s Gate 3 Save Sorununa Geçici Çözüm

Oyunun neden çöktüğü veya save dosyalarının neden kaybolduğu henüz bilinmezken, Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına geçici bir çözüm önerisi geldi. Xbox Destek hesabı X (Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda sorunu düzeltmek için çalıştıklarını söyledi ve Baldur’s Gate 3 oyuncularına şu yöntemi önerdi:

“Bu sorunu önlemek için oyuncular oyunlarını kaydetmeli ve ardından Xbox kontrol paneline dönmeli ve oyun menüsünden Quit Game (Oyundan Çık) veya Save to Quick Resume (Hızlı Devam Ettirme’ye Kaydet) seçeneklerine basmalı. Kullanıcılar konsollarının güç bağlantısını kesmemeli. Konsol menüsünden ‘Kapat’ı seçmeli ve Xbox’larını güce bağlı bırakmalıdır”

Bu geçici çözümün ne kadar etkili olacağı ise merak konusu, ancak şimdilik Microsoft’un önerisini uygulamak akıllıca olacaktır. Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayımlanan Baldur’s Gate 3, The Game Awards‘ta Yılın Oyunu, En İyi Topluluk Desteği, En İyi Müzik, En İyi RPG ve En İyi Çok Oyunculu Oyun dahil tam dokuz ödül kazandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.