Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Baldur’s Gate 3 Geliştiricisi, Yedinci Oyun Stüdyosunu Açtı

Almadık ödül bırakmayan Baldur's Gate 3'ün arkasındaki Larian Studios, yedinci oyun stüdyosunu Polonya’nın başkenti Varşova'da açtı.

2023 yılının ağustos ayında piyasaya sürdükleri Baldur’s Gate 3 ile tüm zamanların en iyi rol yapma oyunlarından birine imza atan Larian Studios, altı yıllık emeklerinin karşılığını mükemmel bir şekilde alıyor. Her inceleme övgüyle söz edilen yapım, aday olduğu her ödülü evine götürmeyi başardı. Bugünlerde sıradaki projeleri üzerinde çalışan Larian ekibi, bir yandan da büyümeye devam ediyor.

Belçikalı firma, yedinci oyun stüdyosunu Polonya’nın başkenti Varşova’da açtı. Cyberpunk 2077 ve The Witcher’ın arkasındaki CD Projekt RED’in de evi olan ülke, şimdi önemli bir markayı da bünyesinde ağırlayacak. Larian’ın Varşova stüdyosu, henüz ismi duyurulmayan iki projenin yapımına yardım edecek.

Larian, Yeni Oyunlarını Varşova Stüdyosu ile Yapacak

Resmi X hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Geliştirmeye başladığımız iki çok iddialı RPG ile vizyonlarımızın gerçekleştiğini görmek için ekibi büyütmekten ve Polonya’nın canlı oyun sahnesinin kalbinde yedinci bir stüdyo açmaktan daha iyi bir yol olabilir mi?” Larian Varşova, Belçika’daki merkezin yanı sıra Kanada, İrlanda, Malezya, İngiltere ve İspanya’daki diğer Larian stüdyolarına katılıyor.

larian studios varşova stüdyo

Larian, patronu Swen Vinke’nin Dungeons & Dragons evreninden ayrılarak başka bir alanda şansını denemek istediği yönündeki açıklamalarının ardından, geçtiğimiz ay kendi orijinal fikri mülkiyet haklarına dayanan iki yeni proje üzerinde çalıştığını ilan etti.

Nisan ayında yapılan duyuruda “Dungeons & Dragons evreninde geçen bir oyun geliştirme şansına sahip olmak hepimiz için bir hayalin gerçekleşmesiydi. Baldur’s Gate 3’ün hikayesine veya köken karakterlerine ve yoldaşlarına herhangi bir yeni anlatı içeriği sunmayacağız, genişleme veya Baldur’s Gate 4 de yapmayacağız” denildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.