Eggnut Games, Backbone 2’nin Geliştirildiğini Duyurdu

Geliştirici Eggnut Games, yılı yeni bir Backbone oyununu tanıttı. İsimsiz oyun şu anda geliştirilme aşamasında ve 2022'de piyasaya sürülecek.

Backbone 2 için kısa bir tanıtım videosu yayınlandı. Bir önceki yapım, bizi hayvanların hakim olduğu alternatif bir dünyaya yolculuğa çıkarmıştı; Toplum, maymunların iktidarda olduğu katmanlara bölünmüş durumda. Oyunda anlatılan hikaye güç, sosyal yozlaşma ve ırk ayrımcılığı gibi konulara odaklandı.

Oyun sırasında, bir rakın olan Howard Lotor olarak oynuyorduk. Vancouver’ın karanlık sahne arkasını ortaya çıkaran özel bir dedektif oluyorduk. Kahramanın nispeten barışçıl hayatı, kurulu düzeni yıkabilecek teknolojiye sahip olduğunda bozuluyordu ve maceramız başlıyordu.

Backbone 2, Piksel Sanatını Daha da Geliştirecek

Backbone 2

Hem Twitter’da hem de yayıncı Raw Fury’nin “Rawcember” duyuru listesinin bir parçası olarak yapılan açıklama Backbone 2 hakkında pek fazla bilgi vermese de, oyunun orijinal oyunun şaşırtıcı derecede ayrıntılı piksel sanatını sürdüreceğini öğrendik. Backbone‘un kendisi 2021 yılının haziran ayında piyasaya sürüldü.

Oyun, antropomorfik dünyası ve çarpıcı görselleri ile dikkat çekiyordu. Eggnut, yüksek çözünürlüklü piksel sanatını ve farklı bir görünüm oluşturmaya yardımcı olmak için dinamik aydınlatma, hava efektleri, hacimsel sis ve neon ışıkları gibi üç boyut teknikleri kullandı. Backbone 2 ile bu bir adım öteye taşınacak.

Backbone 2 Daha ‘Gay’ Olacakmış

Backbone 2

Mekanik olarak, Backbone, Howard şehri dolaşırken, şimdi duvarlarla çevrili ve izolasyonist bir devlet olarak, gizlilik ve keşif unsurlarıyla klasik tıkla ve tıkla macera oyunlarından ilham aldı. Ayrıca ayrıntılı diyalog ağaçları ve oyunun geniş kadrosuyla bir dereceye kadar ilişki yönetimi içeriyordu.

Hem geliştirici hem de yayıncı, bir kar fırtınasının ortasında boş bir caddeyi gösteren 25 saniyelik ön izleme videosunu gösteren projeyle ilgili tüm ayrıntılar hakkında sessiz kaldı. Hayranlar şu anda Eggnut’un Twitter gönderisinde oyunun ne olacağı hakkında spekülasyon yaparken, Eggnut’un ortaya çıkardığı tek şey “size bunun bir devam oyunu mu, bir yan ürün mi yoksa bir yarış oyunu mu olduğunu henüz söyleyemeyiz, ama lütfen bilin ki daha gay olacak” açıklaması oldu.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol