Avrupa Android’i Tercih Ediyor

iOS'un pabucu dama atıldı!

Avrupa Android’i Tercih Ediyor
Screenshot 24 1
 
Türkiye'de iOS cihazlara olan hayranlık yurt dışında mevcut değil.
 
 
GDC Europe 2015'in yaptığı ankete göre Avrupalı oyun geliştiricileri iOS'tan çok Android'e yöneliyor.
 
 
Game Developers Conference (GDC) Europe, bu yılda yaptığı araştırmaların sonuçlarını açıkladı.
 
 
UBM Tech Game Network tarafından düzenlenen GDC Avrupa 2015, 3– 4 Ağustos tarihlerinde Almanya Köln’deki Congress-Centrum Ost kongre merkezinde yapılacak.
 
 
Yapılan ankete göre ön plana çıkanlar: 
 
 

Avrupalı oyun geliştiricilerinin en çok ilgi duyduğu platform PC. Ankete katılanların yüzde 62’si oyunların PC’ye çıkacağını söylüyor. 

 

Geliştiricilerin yüzde 50’si, projelerinin akıllı telefonlara ve tabletlere de geleceğini , yüzde 23’ü PlayStation 4 'e, yüzde 20’si Xbox One platformuna geleceğini belirtiyor.

 

Ankete katılanların yüzde 46’sı oyunlarının PC platformuna çıktığını belirtti.

 

Ankete katılanların yüzde 67’si bir sonraki oyunlarının PC’ye çıkacağını söylerken, yüzde 53’ü mobil cihazlara çıkacağını söylüyor.

 

PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına Avrupa’da duyulan ilgi neredeyse eş değer. Anketi cevaplayanların yüzde 34’ü bir sonraki oyunlarının PlayStation 4’e çıkacağını söylerken, Xbox One için söyleyenlerin oranı yüzde 33.

 

Avrupalı oyun geliştiricileri Android iOS’a tercih ediyor

 

Ankete katılanların yüzde 63’ü Android platformu için oyun geliştirdiklerini belirtirken, yüzde 57’sinin cevabı iOS oldu. Katılımcıların yüzde 32’si ise şu an mobil platform için herhangi bir oyun geliştirmediklerini belirtiyor.

 

 

Çoğu Avrupalı geliştirici VR için oyun yapmıyor. Yapanların tercihiyse Oculus Rif

Ankete katılanların yüzde 73’ü sanal gerçeklik oyunu üzerinde çalışmadıklarını belirtirken, yüzde 22’si Oculus Rift için çıkacak bir sanal gerçeklik oyunu üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol