Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Atomic Heart Denuvo Kullanacak!

Atomic Heart geliştiricisi Denuvo kullanacaklarını açıkladı ancak oyuncuların performans sorunlarını telafi etmek için Nvidia DLSS'e erişebileceğini belirtti.

Görünüşe göre Atomic Heart, korsanlıkla mücadele önlemleri için oyunlarda performans sorunlarına sebep olan Denuvo DRM’ye güvenecek ancak geliştirici, oyunun Nvidia’nın tescilli yapay zeka yükseltme aracı DLSS’i uygulamasının olası herhangi bir performans sorununu telafi etmek için yeterli olması gerektiğine inandığına belirtti.

Birçok oyuncu, Denuvo’nun en son bir DRM kesintisi yaşadığını ve büyük oyunların sorunlar çözülene kadar tamamen oynanamaz hale gelmesine yol açtığını günü hala unutamadı. Bu sorun pek yaygın olmamakla birlikte, Atomic Heart‘ın çok oyunculu işlevsellik içermeyen tek oyunculu bir deneyim olduğu gerçeği göz önüne alınınca, Denuvo’nun performansa etkisini merak ediyoruz.

Atomic Heart Yapımcısından DLSS Savunması

Atomic Heart Yapimcisindan DLSS Savunmasi

Mundfish CEO’su Robert Bagratuni, Rus oyun sitesi Igromania ile yaptığı son röportajda oyunun korsanlık girişimlerini önlemek için Denuvo DRM’den yararlanacağını söyledi. Çoğu çağdaş oyun güvenlik için Denuvo’nun kurcalamaya karşı koruma teknolojisine güvenirken, buradaki sorun, Denuvo’nun Atomic Heart bağlamında hiç bahsedilmemesi ve oyunun resmi Steam sayfasında hala hiçbir yerde referans gösterilmemesi oldu.

Oyun topluluğunun büyük bir kısmı aktif olarak Denuvo’dan hoşlanmadığından, bu Mundfish’in tahmin edebileceğinden daha büyük bir sorun olabilir. Ayrıca Bagratuni, Denuvo DRM’ın performans üzerindeki potansiyel etkisinden endişe duyan oyuncuların endişelenmemesi gerektiğini, çünkü Nvidia DLSS‘in “eğer performans kaybı yaşanırsa, kayıpları geri kazanabileceğinizi” söyledi.

Gerçekten de Atomic Heart, Nvidia DLSS’yi destekleyen birçok oyundan birisi ancak buradaki sorun iki yönlü. İlk olarak, DLSS, ilk etapta yalnızca Nvidia kullanıcıları için mevcut olan tescilli bir teknoloji. İkincisi ve daha da önemlisi, modern video oyunlarında işlemci darboğazlarını önlemenin tek yolu olan DLSS 3.0’ın çerçeve oluşturma özelliklerine yalnızca Nvidia RTX 4000 sahipleri için mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.