Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Asus, OLED Ekranlı Kontrolcüsünü Duyurdu

Asus ROG Raikiri Pro PC kontrolcüsü duyuruldu. PC odaklı yeni cihazın OLED ekranı, animasyonları ve durum göstergelerini görüntülemenize ve anında profil değiştirmenize izin verecek.

OLED, oyun monitörü sahnesinde çok önemli bir teknoloji ancak Asus, bu panel teknolojisini telefon, tablet veya monitör yerine bir kontrolcü üzerine taşıdı. Gösterişli ekran, ön tarafında özel animasyonları destekleyecek küçük bir ekrana sahip olacak ve aynı zamanda kontrolcünün ayarlarını rahatlıkla yapabileceğiniz bir arayüz sunacak.

Kontrolcüler için çok yönlülük fazlasıyla önemli. Tercih ettiğiniz kontrol cihazı çalışırken değiştirilebilir düğmeler veya şık mikro anahtarlar ile gelse de, onu parmaklarınıza ve başparmaklarınıza uyacak şekilde uyarlayabilmek en büyük cazibelerden bir tanesi. ROG Raikiri Pro, özünde bu öncülü koruyarak bir de yanına OLED ekran koyunca, rakipleriyle farkını açtı.

ASUS ROG Raikiri Pro Özellikleri

Asus

CES 2023‘te tanıtılan ROG Raikiri Pro, defalarca bahsedilen OLED ekran en önemli özelliği olsa da, geleneksel kontrolör tasarımını bir dizi özellik ile genişletti. Doğal olarak, ön taraftaki sihirli küçük pencere, animasyonlar sergileyebileceğiniz güzel bir alan olacak ancak size özel profiller ve durum göstergeleri gibi şeyler üzerinde daha fazla kontrol de sağlayacak.

Ekran bir yana, ROG Raikiri Pro kablolu USB-C, 2.4GHz ve Bluetooth bağlantı sunacak, Böylece, oyun bilgisayarınız ile Steam Deck gibi cihazlar arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz. Ayrıca, cihaz, FPS oyunlarında kontrollerinize ince ayar yapmanıza yardımcı olacak seçilebilir adımlı tetikleyicilere ve 3,5 mm jakını yüksek kaliteli sesi besleyen yerleşik bir ESS DAC’a sahip olacak.

Neyse ki ROG Raikiri Pro‘yu özelleştirmek için yeni bir yazılım indirmeniz gerekmeyecek çünkü yeniden eşleme, düzenler ve ekran özelleştirme açısından tüm ağır işleri Armory Crate yapacak. Halihazırda bir Asus çevre birimleri koleksiyonunuz varsa veya şirketin en iyi oyun dizüstü bilgisayarından birisini kullanıyorsanız, arayüz size tanıdık gelecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.