Artifact Rehberi: Artifact’ta Nasıl Deste Kurulur?

Artifact'ta nasıl uygun deste seçilir?

Valve’in yeni dijital kart oyunu Artifact yarın çıkıyor ve daha önce çıkan CCG oyunlarına hiç de benzemiyor. Her ne kadar Hearthstone ve Magic: The Gathering gibi oyunlarla ortak noktaları olsa da, temel fark üç tahta olması ve her birinin Dota 2’nin MOBA haritasını temsil etmesi.

Artifact Rehberi

Artifact Deste Kurma

Artifact’ın ilk hayati bileşeni desteniz ve kartlarınız. Desteniz üç temel bileşenden oluşuyor; ana deste, eşya destesi ve herolar. Oyunda toplam 5 heroya sahip olmanız gerekiyor ve bunlar Dota 2’deki bir takımı temsil ediyor.

Ana destede minimum 40 kart yer alırken, eşya destesine de 9 kart ekleniyor. Ana deste kartları ve herolar da kırmızı, yeşil, mavi ve siyah renklerle tanımlanıyor. Kırmızı kartlar doğrudan işe yarıyor ve yüksek hasarlar veriyor. Yeşil kartlar defansif büyü sağlıyor. Mavi kartlar yüksek büyü gücüne sahipken, siyah kartlar ise suikastçi tarzı yetenekler sağlıyor.

Destelerin kuruluşunda çok fazla çeşitlilik sunuluyor fakat erken oyunda kırmızı ve mavi kartlar galibiyete hızlı ulaşmanızı sağlıyor. Mavi ve siyah desteler ise mid – late game aşamalarında etkililer.

Hero renkleriniz ise hangi kartı oynayabileceğinizi gösteriyor. Dolayısıyla desteizdeki bu beş kart da çok önemli. Her renkle deste kurabilirsiniz fakat bir ya da iki renkli destelerin daha çok avantajı oluyor. İlk üç slottaki herolar maçın başlangıcında oynanıyor ve dördüncü hero ikinci raundda, beşinci hero ise üçüncü raundda devreye giriyor.

Ana destenizi yaparken büyüleri, geliştirmeleri de seçiyorsunuz. Ana destenizdeki ilk 15 kart hero seçimlerinize göre şekilleniyor.

Destenizin son bileşeni ise eşya – item seçimi oluyor. Bu eşyalar arasında silahlar, zırhlar ve aksesuarlar var. Bunları herolarınız üzerinde kullanabiliyorsunuz ya da tüketilebilir eşyalar diğer etkiler sağlıyorlar. Eşya kartlarının herhangi bir rengi yok ve oyunlarda kazanılan altınla mağazadan satın alınabiliyor. En azından dokuz eşyanız olması gerekiyor fakat deste için üst limit yok.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol