Apple’dan Dev Satın Alım

Beklenen oldu ve Apple Intel'in modem birimini satın aldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Teknoloji devi Apple, Intel’ın modem birimini 1 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. 

blank

Apple geçtiğimiz aylarda Qualcomm ile bazı patent sıkıntıları yaşamış ve yaşanan bu sıkıntıların ardından Apple’ın 5G desteki iPhone modeli sunması imkansız hale gelmişti. 5G destekli akıllı telefonlarda rakiplerinin gerisinde kalan Apple Qualcomm ile arasında yaşanan bu sorunu bir şekilde çözmüştü. 

Böyle bir surunu yeniden yaşamak istemeyen Apple, Intel’in modem birimi ile ilgilenmeye başlamıştı. Kendi modemlerini üretmek isteyen Apple, Intel’in modem birimini resmi olarak satın aldığını açıkladı. 

Apple Satın Alımdan Dolayı Mutlu!

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre satın alım tamamlandı ve Intel’in modem birimi 1 milyar dolar karşılığında Apple’a geçti. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Apple’ın donanım teknolojileri bölümü yetkilisi Johny Srouji “Apple olarak uzun yıllar boyunca Intel ile birlikte çalıştık. Intel’in kullanıcılar için en iyi deneyimi sunacak teknolojiler üzerinde çalıştığını ve bu teknolojileri tasarlama anlamındaki tutukularını biliyoruz. Apple çok sayıda mükemmel mühendislerin bulunduğu bir yer ve yeni arkadaşlarla çalışacağımız için mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol