Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Watch Batarya Sorunu İçin Güncelleme Geliyor

Apple Watch kullanıcıları şu anda batarya sorunundan şikayetçi. Kullanıcılar bataryaların çabuk tükendiğini belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta 9to5Mac, Apple Watch kullanıcılarını rahatsız eden ve giderek yaygınlaşan bir batarya sorununu rapor etti. Raporun ardından Apple, sorunun mevcut olduğunu doğruladı ve yakın zamanda yeni bir yazılım güncellemesiyle bu sorunun çözüleceğini bildirdi.

Apple Watch’un batarya sorunu kullanıcıları bir hayli etkiliyor. Kullanıcılar tam bir işlem yapacakken anında tükenen bataryalar deneyimi baltalıyor. Bu sorun Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 gibi en yeni modellerin yanı sıra Apple Watch Series 4 gibi daha eski modeller de yer alıyor. Kullanıcılar, watchOS 10.1‘e güncelledikten sonra Apple Watch’ların pil ömrünün anormal derecede hızlı tükenmeye başladığını aktarıyor.

Apple Watch Kullanıcıları Bataryadan Şikayetçi

apple watch 9 1694541751733

Geçtiğimiz Cumartesi günü “Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları” ile paylaşılan bir raporda şirket, Apple Watch kullanıcılarını etkileyen batarya sorununun farkında olduğunu doğruladı. Şirket, watchOS 10 için bir yazılım güncellemesi yapacağını aktardı. Bu güncellemenin de yakında geleceğini ve bununla beraber bu sorunun ortadan kaldırılacağını vurguladı. Ancak rapor içerisinde ne yazık ki Apple, bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi.

Diğer taraftan X platformunda sorun ile ilgili yayınlanan birçok gönderi yer aldı. Bir kullanıcı Apple Watch Series 9‘un yüzde yüz şarjının sadece üç saat içinde tükendiğini aktardı. Başka bir kullanıcı ise Apple Watch Series 7‘nin bataryasının yalnızca 30 dakika içinde yüzde 25 oranında azaldığını bildirdi. Dolayısıyla hızlı bir şekilde şarj tüketiminin üst seviyede olduğu kullanıcılara tarafında da bu şekilde doğrulandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.