Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Store, iPhone 14 Etkinliği Öncesinde Kapatıldı

Apple, bugün Türkiye saati ile 20:00'da başlayacak olan Far Out isimli tanıtım etkinliği öncesinde Apple Store'u erişime kapattı. Online mağaza, lansmanın ardından teknoloji devinin yeni iPhone, Apple Watch ve iPad modelleri ile güncellenecek.

Apple, 7 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 20:00’da gerçekleştireceği Far Out etkinliğinde merakla beklenen amiral gemisi iPhone 14, yeni bir AirPods Pro Max modeli, Apple Watch 8 Pro ve çok daha fazlasını karşımıza çıkaracak. ABD’li teknoloji devi, her büyük tanıtım etkinliğinden önce yaptığı gibi çevrimiçi Apple Store‘u kapattı. Mağazayı lansman için hazırlayan Apple, lansmanın bitmesiyle birlikte yeni cihazlarını sergileyecek.

Tahmin edebileceğiniz gibi etkinlikteki tüm gözler iPhone 14‘ün üzerinde olacak. Apple’ın yeni amiral gemisi için her zamanki gibi iki model çıkarmasını bekliyoruz. Söylentiler, 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında Always on Display ekran özelliğine sahip iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘e işaret ediyor. Her iki cihazın da çentik tasarımı yerine günümüzdeki birçok Android telefonda gördüğümüz delik tasarımını benimsemesi bekleniyor.

Apple Store iPhone 14 İçin Hazırlanıyor

apple store kapatıldı

Diğer özellikler arasında 48MP sensör, yeni ultra geniş sensörler, 5G destekli WiFi 6E, Qualcomm X65 modemi ve A16 Bionic çip yer alıyor. Ayrıca iPhone 14 Pro’nun paslanmaz çelik çerçeve yerine titanyum çerçeveye sahip olacağı da söylenenler arasında. Daha önce de söylediğimiz gibi Apple etkinliğinde tanıtılacak tek cihaz iPhone 14 olmayacak.

Lansmanda yeni işlemcisi sayesinde selefine göre çok daha iyi performans göstereceği bildirilen Apple Watch 8 Pro modeli de vitrine çıkacak. Tasarımın değişmeden kalması beklenirken, cihazda vücut ısısını ölçen bir sensörün olacağı belirtiliyor. Kullanıcılar bu sayede termometreye ihtiyaç duymadan doğrudan saat üzerinden ateşlerini ölçebilecekler. Aynı etkinlikte yeni bir AirPods Pro Max ve Apple Watch SE modeli de görebileceğimiz söyleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.