Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak Hastaneye Kaldırıldı

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak'ın felç geçirdiği ve Mexico City'de hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden Apple’ın kurucu ortağı olan Steve Wozniak‘ın çarşamba günü Mexico City’de hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Yerel basında çıkan haberlere göre 73 yaşındaki teknoloji girişimcisi felç geçirdi. ABD merkezli haber kuruluşu TMZ ise konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Wozniak’ın bir vertigo nöbeti geçirdiğini aktardı.

Polonya asıllı Amerikalı iş insanı çarşamba günü öğleden sonra Meksika’nın başkentinde yer alan Santa Fe’de bir Dünya İş Forumu etkinliğine katılacaktı. Yerel saatle 16:20’de bir konuşma yapan Wozniak, konferansın ardından eşine “garip hissettiğini” söyledi. Bunun üzerine hastaneye kaldırılan ünlü ismin yoğun bir baş dönmesi yaşadığı aktarıldı.

Apple’ın Kurucuları Steve Wozniak ve Steve Jobs

Steve Wozniak hastane

1976’da Wozniak, 2011 yılında hayatını kaybeden Apple CEO’su Steve Jobs ile birlikte Apple Computer’ı kurdu. 1970’lerdeki kişisel bilgisayar devrimine büyük katkılarda bulunan buluşları ve cihazlarıyla tanınan milyarder, şirketi kurduktan 12 yıl sonra ayrılma kararı aldı. Wozniak, 1981 yılında ciddi bir uçak kazası geçirmiş ve ölümün kıyısından dönmüştü.

Kıta Avrupa’sının en büyük haber ajansı olan Reuters, 73 yaşındaki bilim insanı ve teknoloji girişimcisinin hastaneye kaldırıldığı iddiasını doğrulayamadığını aktardı. Haberde, Wozniak’ın web sitesi woz.org ile bağlantılı kişilerle iletişime geçildiği, ancak yorum talebine karşılık verilmediği belirtildi. Konuya dair yeni bir gelişme yaşanması halinde sizleri bilgilendireceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.