Apple Silikon İşlemcili Mac’ler İçin Tarih Netleşti

Teknoloji devi Apple’ın Apple Silikon işlemcisine sahip ilk Mac bilgisayarı 17 Kasım tarihinde duyurulacak.

Apple’ın yeni Mac bilgisayarının ne zaman tanıtılacağı merak ediliyordu. İşte Apple Silikon işlemcisine sahip ilk Mac bilgisayarlarının tanıtılacağı tarih.

Teknoloji devi Apple bilindiği gibi bir süredir yeni Mac bilgisayarları üzerinde çalışıyor. Yeni Mac bilgisayarlarında Intel’e olan bağımlılığını bitirmek isteten Apple, “Apple Silikon” isimli isimli Mac bilgisayarları üzerinde bir süredir çalışıyor. Daha önce Apple Silikon işlemcisine sahip Mac bilgisayarlarının 2020 yılı sonunda çıkacağı iddia edilmişti. Apple’a yakın kaynaklardan birisi olan Mark Gurman’a göre Apple’ın ilk Apple işlemcisine sahip Mac bilgisayarları 17 Kasım tarihinde duyurulacak. Apple’ın Apple Silikon’lu işlemcisine sahip Mac bilgisayarının MacBook Air modeli olacağı düşünülüyor. Prosser Apple’ın 17 Kasım tarihinde gerçekleştireceği etkinliği 10 Kasım tarihinde duyuracağını açıkladı.

iPhone 12 Ailesinin Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı

Daha önceden ortaya çıkan bilgilere göre, 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM ile birlikte gelecek. Batarya kapasitelerine gelecek olursak, iPhone 12 modelinin bataryası 2.815 mAh kapasiteli olacak. iPhone 11 modelinin bataryasının 3.110 mAh kapasiteli olduğunu düşündüğümüzde iPhone 12’de Apple’ın çok daha düşük kapasiteli bir batarya tercih ettiğini görüyoruz. Analistlere göre Apple bu batarya kapasitesinde düşüşü 5 nm işlemci ile kapatacak. iPhone 12 Mini modeli ise 2.227 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelecek ve bu kapasitedeki bir akıllı telefonunu nasıl tam günü çıkartacağı merak konusu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol