Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Katlanabilir Telefon İçin İlk Adımı Attı

Bir süredir Android cihazlarda bulunan katlanabilir ekran teknolojisi, Apple için yeni bir seçenek haline geldi. Söylentiler, Apple'ın katlanabilir cihazlar üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklamalarına göre şirket, gelecekteki ürünleri için renkli e-ink ekranların kullanımını araştırıyor. Kuo renkli e-ink ekranların, özellikle katlanabilir formda olan bir cihaz için düşük güçlü ikinci ekran deneyimi sağlaması adına çok uygun olduğunu söylüyor. Apple şu anda katlanabilir bir iPad üretmiyor, ancak şirketin katlanabilir bir iPad için tasarımlar düşündüğüne dair söylentiler mevcut.

Şubat ayında ekran analisti Ross Young ve Bloomberg çalışanı Mark Gurman, görünüşe göre geliştirilmekte olan 20 inçlik bir katlanır MacBook/iPad tasarımına atıfta bulundu. Ayrıca e-ink seçimi, Android katlanabilir cihaz pazarının yönünden ilginç bir sapma olacak.

Apple Katlanabilir Cihazları Android Cihazlardan Farklı Olacak

Apple

Örneğin Samsung Galaxy Z Fold, cihazın kapalı kullanımda neredeyse standart bir telefon gibi görünmesini sağlayan 6.2 inç AMOLED kapak ekranına sahip. Kullanıcı, içindeki 7.6 inçlik esnek ana ekranı ortaya çıkarmak için cihazı açabilir ancak bu tasarım için bir e-ink ekran uygun olmaz.

Kuo’nun tarif ettiği daha mantıklı bir kullanım yolu ise e-ink/ e-kağıt, bu dış aksesuar ekranları için ana seçenek haline gelebilir. Tabii ki, Apple’ın planlarının nasıl olacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak bu teknolojiyi araştırmaları bile birçok spekülasyona sebep olacaktır. Yakın zamanda resmi bir açıklamanın gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.