Apple Katlanabilir iPhone Çalışmalarını Hızlandırdı

Apple, katlanabilir ekranlı iPhone modeli için gaza bastı. 

Teknoloji devi Apple, katlanabilir iPhone modeli çalışmalarını hızlandırdı. 

blank

Geçtiğimiz ay kesinlik kazanan Apple’ın katlanabilir iPhone modeli için çalışmalar hızlandı. Apple yeni iPhone modeli için Foxconn ile birlikte çalışmaya başladı. Çin kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, katlanabilir iPhone modelinin prototipi için kullanılacak olan parçaların Foxconn’a gönderilmesini istedi. 2022 yılında duyurulması beklenen yeni iPhone modelinin diğer özellikleri de detaylanmaya başladı. Gelen bilgilere göre Apple’ın yeni katlanabilir ekranlı iPhone modeli, tek parça ekran ile birlikte gelmeyecek. Apple’a yakınlığı ile bilinen John Prosser açıklamasında, Apple’ın ilki ayrı ekranı ortaya konulan bir menteşe ile bir araya getireceğini belirtiyor. Apple’ın bu ekranlı Samsung’dan tedarik etmesi bekleniyor. 

iPhone 12 Ailesi DxOMark Puanları

Akıllı telefon modellerinin kamera performansını inceleyen DxOMark, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Mac modellerinin kamera performans sonuçlarını açıkladı. DxOMark testine göre, iPhone 12 Pro Max modeli kamera performans testinde 130 puan almayı başarırken, iPhone 12 modeli ise 122 puan aldı. 

Apple’ın iPhone 12 modelinin, iPhone 12 Pro Max modelinden daha az puan almasının nedeni ise hem yakınlaştırma hem de 3D algılama için özel bir donanıma sahip olmaması. DxOMark test sonuçlarına göre 13. sırada yer alan modelin hızlı bir netleme sistemi ile birlikte geldiği aktarılıyor. Greni azaltma konusunda sınıfta kalan modelin düşük ışıkta ise daha iyi performans sunduğu belirtiliyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol