Apple Hedeflerine Corona Virüs Engeli

Corona virüsü iPhone satışlarını engelledi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Coronavirüs nedeniyle yaşanan ölümler artarken, virüs, şirketleri de mali yönden olumsuz etkilemeye devam ediyor. Apple, 2020 ikinci çeyrek hedeflerine corona virüs nedeniyle ulaşamayacağını açıkladı.

Çin’de ortaya çıkan ve yüzlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüsü nedeniyle Çin’de fabrikalar üretime ara vermişti. Çin’deki üretimin büyük bir bölümünü Foxconn tarafından karşılayan Apple’ı şimdi de tedarikçiler zor duruma sokacak.

Tedarikçilerin virüs nedeniyle fabrikalarda üretim yapamadığı ve iPhone üretimi için ihtiyaç duyulan parçaları üretemediği biliniyordu. Bunun yanına kullanıcıların artık akıllı telefon talebinin düşmesi eklenince, Apple’ın hedeflerini gerçekleştirmesi mümkün görünmüyordu. Nitekim Apple yaptığı açıklamada hedeflerine ulaşamayacağını açıkladı.

Corona virüsü sebebiyle kötü gelen finansal sonuçların borsalara yansımasıyla birlikte, Apple’ın hisselerinde ciddi değer kayıplarının yaşandığı görülüyordu. Borsalarda yaşanan bu ani düşüşlerin de dünya genelinde ekonomik kriz riski oluşturabileceği düşünülüyor. Corona virüsü sadece hayati tehlikeler oluşturmuyor, dünya ekonomilerini de ciddi bir şekilde tehdit ediyor.

Bilindiği gibi Apple, 2019 yılı son çeyreğinde 67 milyar dolar gelir elde ederek rekor kırdı. Virüsün etkilerinin olmadığı bir tabloda bu başarıyı elde eden Apple bu yıl başarısını sürdüremeyebilir. Apple’ın Çin’deki satış mağazalarını kapattığını düşündüğümüzde, Apple’ın zarar etmeye başladığını söyleyebiliriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol