Facetime Açığını Bulan Gence, Apple Ödül Verecek!

Apple, Grup Facetime Özelliği İle Dinleme Açığını Bulan Gence Ödül Vermeyi Planlıyor...

Apple yetkilileri, Grup Facetime Özelliğin de izinsiz dinleme açığı bulan 14 yaşındaki Grant Thompson`ı ziyaret etti.  Apple, Big Bounty programı kapsamında,  bulunan hata düzeyiyle orantılı olarak 20.000$ ile 200.000$ arası verdiği ödülden, 14 yaşındaki gence de verecek. Henüz net olarak ne kadarlık bir ödül verileceği belli olmasa da, ismi gerçekleştirilen ziyarette bu program kapsamında ödül vereceği Grant Thompson ve ailesine bildirildi.

Söz konusu özelliği tesadüfen keşfeden Grant Thompson ise vakit kaybetmeden ilgili açığı Apple yetkililerine bildirdiğini fakat herhangi bir dönüş yapılmadığını belirtmişti. Son dönemde sık sık açığı ortaya çıkan Facetime özelliğinde, son bulunan dinleme açığının ise iOS 12.1.4 güncellemesi ile birlikte kapatılması bekleniyor. Apple bu sorunu geçici olarak Grup Facetime özelliğini devre dışı bırakarak çözmüştü. Gelecek güncellemenin ardından özellik tekrar aktif hale getirilecek.

Forum Admini

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol