Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yılan Hikayesine Dönmüştü: Apple Car İçin Tarih Belli Oldu!

Apple tarafından geliştirilme aşamasında insansız araç Apple Car için çıkış tarihi verildi. Birçok raporda bu aracın bahsi geçti.

Teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen ve birçok söylentinin ortada dolandığı Apple Car için çıkış tarihi belli oldu. Bir rapora göre yeni aracın 2030 yılına yakın bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Apple’ın otomotiv alanındaki çabaları yıllar boyunca pek çok spekülasyona yol açtı ve bahsi geçen aracın yıllar içinde piyasaya sürüleceğine dair ipuçları ortaya çıktı. Geçtiğimiz Pazar günü yayınlanan bir raporda, aracın tanıtılmasına daha yıllar olduğu ancak içinde bulunduğumuz on yıl içinde piyasaya sürüleceği bilgisi yer alıyor.

Birçok Rapor Apple Car’ı İşaret Ediyor

Bloomberg için hazırlanan “Power On” bülteninde Mark Gurman, Apple Car için çeşitli açıklamalarda bulunuyor. Bu kapsamda aracın hala çok uzakta olduğunu aktarıyor. Diğer bir deyişle Apple tarafından sunulacak olan bu aracın en az on yılının olduğu söyleniyor. Gurman’ın bu sözleri, otomotiv sektörünün öncülerinden biri olan analist Ming-Chi Kuo‘nun Eylül ayı sonlarında yaptığı bir başka açıklamanın ardından geliyor.

Apple Car

Ming-Chi Kuo, Apple Car ile yaptığı açıklamalarla gündeme oturuyor ve şunları söylüyor: “Proje tüm görünürlüğünü kaybetti. Apple Car’ın önümüzdeki yıllarda seri üretime geçebileceğine dair büyük şüphelerim var.” Diğer taraftan Mart ayında Kuo, Apple Car ekibinin dağıldığını ve 2025 yılında piyasaya sürülmesinin çok uzakta olduğunu öne sürmüştü.

Geçtiğimiz pazar günü ortaya çıkan 2030 yılı yorumu Apple’ın 2023 – 4. Çeyrek mali sonuçlarının ardından ortaya çıkan bir tartışmanın parçasıydı. Bu kapsamda aracın çıkmasına bir hayli zaman var diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.