Anno 1800 PC Performans Analizi

Anno 1800'ü PC'de test ettik.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Gerçek zamanlı strateji – şehir yapma serisinin son halkası olan Anno 1800, PC için resmi çıkışını yaptı. Blue Byte tarafından yaratılan ve önceki Ubisoft oyunlarına benzeyen Anno 1800, hem DirectX 11, hem de DirectX 12 desteğine sahip. Biz de benchmark sonuçlarına bakarak oyunun PC performans testini gerçekleştirdik.

blank

Bu testlerde Intel Core i7 4930K işlemci, 16GB DDR3 RAM, AMD Radeon RX580 ve RX Vega 64 ile Nvidia RTX 2080Ti ve GTX980Ti ekran kartlarını kullandık. Bilgisayarda ise Windows 10 64-bit işletim sistemi kuruluydu.

Anno 1800’de değiştirebileceğiniz pek çok grafik ayarı bulunuyor. PC oyuncuları kaplamaları, ışıklandırmaları, su efektlerini, nesneleri, kenar yumuşatmayı, gölgeleri ve daha pek çok grafik ayarını düzenleyebiliyor. Aynı zamanda dikey senkronizasyon, pencere modu ve DirectX API ayarları da mevcut.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Anno 1800 DX122de daha hızlı çalışıyor ve bu yüzden bunu tercih ettik. Oyun genellikle tek bir işlemci çekirdeğini kullanırken, çoklu çekirdeğin avantajından yararlanamıyor. Yine de keyif almak için çok güçlü bir işlemciye ihtiyacınız yok.

Ultra ayarlarda Anno 1800 gerçekten de talepkar bir oyun çünkü Ultra’ya çektiğinizde otomatik olarak 8XMSAA aktif hale geliyor. Bu ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi sağlayabilen tek ekran kartı Nvidia GeForce RTX2080Ti oldu.

Toplarsak, Anno 1800’ün PC performansı hiç fena değil. Çok yüksek bir işlemci istemiyor. Her ne kadar Ultra ayarları RTX2080Ti’yi dahi dize getirse de, PC oyuncuları MSAA kalitesini biraz düşürerek performansı arttırabilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol