Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Android iPhone Aktarma: Tüm Bilgilerinizi Güvenle Taşıyın

Android'den iPhone'a mı geçiyorsunuz? Hiçbir dosyanızı kaybetmeden, tüm bilgilerinizi yeni telefonunuza aktarma sürecini adım adım anlatıyoruz.

Android iPhone aktarma süreci konusunda artık endişelenmeyin. Telefon veya tablette iOS’a geçiş yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı, Apple’ın tam da bu amaç için iOS’e Taşı adlı özel bir uygulaması bile mevcut. Bu, tüm verilerinizi yeni iPhone’unuza taşımanıza yardımcı olacak, eski cihazınıza yükleyebileceğiniz bir Android iOS aktarma programı.

iOS’e Taşı ile tüm önemli fotoğraflarınızı, kişilerinizi, takvim notlarınızı ve çok daha fazlasını sorunsuz bir şekilde Android’den iOS’a aktarabilirsiniz. Yalnızca bir Android telefondan veya tabletten iOS 9 veya üstünü çalıştıran bir iPhone veya iPad’e veri aktarabileceğinizi unutmayın. Yeni iPhone 14, iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max gibi en iyi iPhone’lardan birine sahipseniz sorun yaşamazsınız.

Android iPhone Aktarma Adımları

Android iPhone Aktarma: Tüm Bilgilerinizi Güvenle Taşıyın

Verilerinizi taşıma işlemine başlamadan önce Android aygıtınızda Wi-Fi bağlantısının açık olduğundan emin olun. Hem yeni aldığınız iOS cihazınızı hem de eski Android telefonunuzu şarja bağlayın. Yeni cihazınıza taşıyacağınız veriler için yeterli alan ayırdığınıza dikkat edin. Ayrıca Chrome’daki yer imlerinizi aktarmak istiyorsanız Android cihazınızda Chrome’u en son sürüme güncellemeyi unutmayın. Artık Android iOS aktarma adımlarına geçebiliriz:

1- Yeni Apple Cihazınızı Açın

Öncelikle tüm bu işlemleri yaparken iki cihaz yan yana olmak zorunda. Yeni tablet veya telefonunuzu açarak ekrandaki yönergelere göre kurulumunu yapmaya başlayın. Hızlı Başlangıç ekranında Elle Ayarla‘ya dokunun, ardından ekrandaki yönergeleri takip edin. 

2- Veri Taşıma İşlemini Başlatın

Uygulamalar ve Veriler ekranı karşınıza çıkana kadar yönergeleri takip edin. Bu ekranda Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun. Acele edip telefonu önceden kurduysanız Android iPhone taşıma mümkün değil. Bu yüzden iOS aygıtınızı sıfırlamanız ve süreci baştan başlatmanız gerek.

3- Android Cihazda iOS’e Taşı Uygulamasını Açın

Android aygıtınızda iOS’e Taşı uygulamasını açın. iOS’e Taşı uygulamanız yoksa yeni iOS aygıtınızdaki QR kodu düğmesine dokunabilir ve Google Play Store‘u açmak için Android aygıtınızdaki kamerayı kullanarak QR kodunu tarayabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra Sürdür‘e dokunun. Ardından karşınıza çıkan sözleşmeyi onaylayarak devam edin.

Android iPhone Aktarma: Tüm Bilgilerinizi Güvenle Taşıyın

4- Kodları Birbiriyle Eşleştirin

Android iPhone aktarma işlemine devam etmek için yeni iOS cihazınızdan Android’den Taşı ekranını gördüğünüzde Sürdür‘e dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun karşınıza gelmesini bekleyin ve kod karşınıza çıktığı zaman kodu Android aygıtınıza girin.

5- Cihazların İnternetini Eşleyin

Yeni Apple cihazınız geçici bir Wi-Fi ağı oluşturacak. Android aygıtınızda bu ağa katılmak için Bağlan‘a dokunun. Ardından Verileri Aktar ekranının görünmesini bekleyin.

6- Android iPhone Taşıma Sürecini Başlatın

Android aygıtınızdan iOS’a taşımak istediğiniz tüm içeriklerinizi seçin ve Sürdür’e dokunun. Ardından Android aygıtınızda işlemin tamamlandığı görülse dahi, iOS aygıtınızda gösterilen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıta da dokunmayın. Aktarım tamamlanana kadar aygıtlarınızı birbirine yakın ve prize takılı tutun. İçerik boyutuna göre bu işlem bir hayli zaman alabileceği için acele etmeyin.

Kişiler, mesaj geçmişi, fotoğraflar, videolar, fotoğraf albümleri, dosyalar, klasörler, erişilebilirlik ayarları, ekran ayarları, tarayıcı yer imleri, e-posta hesapları, WhatsApp mesajları, ortam dosyaları ve takvim bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Hem Google Play’de hem de App Store’da bulunan ortak uygulamaları da Android’den iOS’a aktarabilirsiniz.

Android kişileri aktarma için de ek bir işlem yapmanıza gerek yok. Tüm kişileriniz eksiksiz bir şekilde yeni iPhone’unuza aktarılacak. Yalnızca müzikleriniz ve PDF dosyalarınız aktarılamayacak. Bunları bir bulut depolama uygulaması ile yedekleyerek yeni telefonunuza geçirebilirsiniz.

Manuel Olarak Android Kişileri Aktarma

Android iPhone Aktarma: Tüm Bilgilerinizi Güvenle Taşıyın

Kişileri manuel olarak aktarabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, iPhone’unuza kişiler ve hatırlatıcılar içeren bir Gmail hesabı eklemek olacak. Bunu yapmak için Ayarlar > Posta > Hesaplar‘ı açın ve Hesap Ekle‘ye dokunun.

Bu, herhangi bir Google hesabı veya hizmetiyle de çalışacaktır, bu yüzden istediğiniz hesabınızı ekleyebilirsiniz. Yeni hesabı kurduğunuzda Kişiler, Takvimler ve Notlar’ı senkronize etmeyi de seçebilirsiniz. Bu şekilde, yeni cihazınızda oturum açtığınızda tüm kişileriniz, takvimleriniz ve notlarınız taşınmış olacak ve yeni cihanızla anında senkronize edilecek.

Farklı Android iPhone Aktarma Programı

Android iPhone Aktarma: Tüm Bilgilerinizi Güvenle Taşıyın

En yaygın kullanılanlardan biri olan AnyTrans ile iOS’a geçiş yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda alternatif uygulama mevcut. Bu seçeneklerden bazılarının dezavantajı, kullanıcının çok sayıda reklama maruz kalmasıdır. Ayrıca daha küçük geliştiricilerin onaylanmamış uygulamaların kullanılması, aktarmanız gereken herhangi bir şirket verisini istemeden de olsa veri hırsızlığına karşı savunmasız hale getirebilir.

Bununla birlikte bu uygulamaların çoğu, daha karmaşık veri aktarımlarının çoğunu otomatikleştirecektir ancak bu uygulamaların iOS’e Taşı uygulaması gibi resmi olmadığının ve tüm sorumluluğun size ait olduğunun altını çizelim.

Böylelikle Android iPhone aktarma süreciyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi sizlere aktarmış olduk.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.