Android Antivirüs Programlarının Çoğunluğu Gereksiz!

Android antivirüs uygulamaları aslında pek de koruma sağlamıyor!

AV-Comparatives tarafından yapılan yeni testlerde, Android cihazlarda yer alan antivirüs uygulamalarının üçte ikisinin tamamen gereksiz olduğu gerçeği ortaya çıktı. Raporlara göre bu programlar akıllı telefonlarınız için hiçbir koruma sağlamıyor ve sadece koca bir yalandan ibaret!

Firma tarafından çeşitli güvenlik yazılımları mercek altına alınırken, AV-Comparatives adlı bu bağımsız organizasyon yaklaşık 250 Android antivirüs uygulamasını inceledi. Bunların 80 tanesi sitenin temel güvenlik için gerekli gördüğü minimum gereksinimleri dahi karşılayamadı.

Sitenin 2019 yılı testlerine göre uygulamaların çoğunluğu zararlı uygulamalara karşı hiçbir tepki vermiyor ve standartları karşılamıyor. Verimsiz antivirüs uygulamaları kodları gerçek manada taramıyor ve çoğunluğu da tarihi geçmiş uygulamalar. Toplamda ise üçte ikisi hiçbir işleve sahip değil ve en basit güvenliği dahi yerine getiremiyor.

Tabii ki testleri gerçekten geçen ve başarılı antivirüs uygulamaları da yok değil. Kaspersky Lab, McAfee, Avast, AVG, Trend Micro ve Symantec gibi tanınmış firmaların antivirüs uygulamaları bu konuda ciddi çözümler sunuyorlar. Fakat belli başlı markalar dışında kalan uygulamaların neredeyse hiçbirine ciddi yaklaşmamanızı ve koruma beklememenizi öneriyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol