Android 8.0 Oreo’nun Sonu Pek de İyi Görünmüyor!

Ağustos ayında çıkış yapan Android 8.0 Oreo, Kasım ayına gelmemize rağmen %0.3 gibi bir kullanıcı kitlesine sahip. Oreo'nun sonu hiç iyi görünmüyor.

İlk olarak Ağustos ayında çıkış yapan Android 8.0 Oreo, adını pek duyuramadı. Platformlar üzerinde ki dağıtım oranları arasına girişini ancak geçtiğimiz ay yapabilen Android 8.0 Oreo, düşük bir kullanıcı kitlesine sahip.

Ağustos ayında çıkış yapan ve Kasım ayına gelmemize rağmen oldukça düşük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Android 8.0 Oreo, sadece % 0.3 kullanım oranına sahip. Oreo Kasım ayına gelmemiz ile birlikte Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL ve Sony Xperia XZ1 serisinde kullanıma sunulmuş durumda yer alıyor. Android sürümü eski Pixel ve Nexus cihazlarda da kendine yer bulurken diğer üreticiler ise henüz beta sürümlerini test etme aşamasında olduklarını belirttiler. Oreo’nun beta sürümünü test aşamasında olan en önemli akıllı telefon geliştiricileri arasında Samsung ve Huawei’de yer alıyor.

Android sürümlerinin kullanım oranlarına bakacak olursak durum oldukça açık ve sade bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Android 7.0 Nougat %17.6, 7.1 sürümü ise %7.1 gibi bir kullanım oranına sahip. Android 6.0 Marshmallow %30.9, Lollipop %27.2, KitKat %13.8 ve Jelly Bean %6.2 kullanım oranına sahip.

Android platformunun en güncel işletim sistemi olan 8.0 Oreo, %0.3 ile en az kullanılan Android işletim sistemi oluyor. Oreo böyle devam ederse sessiz sedasız ortadan kaybolacak gibi görünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>