Android 12 Ne Zaman Gelecek Sorusu Cevap Bulmuş Olabilir

Önceki sürümlerden çok daha uzun bir geliştirme süreci geçiren Android 12, yepyeni özellikleri ile 4 Ekim'de yayınlanabilir. Detaylar haberimizde.

Akıllı telefon kullanıcıları uzun zamandır Android 12 ne zaman gelecek sorusunun cevabını duymayı bekliyor. Yeni Android güncellemesi, diğer sürümlere kıyasla çok daha uzun bir geliştirme süreci yaşadı, ancak bu bekleyiş çok kısa bir zaman içerisinde sona erebilir.

Mobil yazılım geliştirme topluluğu XDA Developers’tan Mishaal Rahman, Google’ın Android 12 AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) sürümünü 4 Ekim‘de yayınlamayı planladığını iddia etti. ABD’li şirket, genellikle AOSP ile aynı anda halka açık sürümleri de yayınladığından, Pixel sahipleri söz konusu tarihte Android 12 güncellemesini alabilirler.

Android 12 Ne Zaman Gelecek? Cevap 4 Ekim’de Saklı Olabilir

Android 12 ne zaman gelecek

4 Ekim, aynı zamanda Pixel 6‘nın tanıtım tarihi hakkında da bizlere önemli ipuçları veriyor. Zira Google, Android 12 olmadan amiral gemisi modellerini göstermek istemeyecektir. Bu nedenle Pixel 6’nın bu tarihten önce resmi olarak piyasaya sürülmesi pek olası değil.

Peki, Android 12 alacak telefonlar hangileri? Eğer Pixel kullanmıyorsanız, yeni android güncellemesi için biraz daha sabretmeniz gerekebilir. Buna karşın bazı akıllı telefon üreticileri büyük Android güncellemelerini sadece haftalar içinde yayınlayabiliyor. Fakat bazıları da süreci oldukça ağırdan alıyor.

Android 12 Alacak Telefonlar Biraz Daha Bekleyebilir

Android 12 alacak telefonlar

Örneğin; Samsung, Google’ın işletim sistemini resmi olarak yayınlamasından üç ay sonra, yani Aralık 2020’de Android 11‘i dağıtmaya başlamadı. Şirketlerin, hem Android’i yoğun şekilde özelleştirilmiş arayüzlere uyarlaması hem de yazılımı test etmesi uzun bir zaman alıyor.

Android 12 ne zaman gelecek sorusu hala resmi olarak cevap bulmuş olmasa da, bugün itibarıyla elimizde bir tarih var. Bakalım yeni Android sürümü iddia edildiği gibi 4 Ekim‘de çıkacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Android 12 alacak Xiaomi telefonlara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca güncellemeden mahrum kalacak Xiaomi modellerini de şuraya bırakalım.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol