Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Among Us Arkadaş Ekleme Rehberi

Among Us'ta tanıdıklarınızın yanı sıra daha önceki maçlarda birlikte oynadığınız kişileri de arkadaş ekleyebilirsiniz.

Among Us arkadaş ekleme yeni bir özellik desek şaşırır mısınız? Bu kadar çok etkileşimle, 31 Mart’a kadar bir arkadaş listesinin bir şey olmaması şaşırtıcı. Artık, istediğiniz kişiyi listenize ekleyebilir, hatta bir oyuna hızlı bir şekilde katılabilirsiniz.

Among Us oynamak için kullandığınız sistem ne olursa olsun, bir arkadaş kodu oluşturmanızı isteyen bir ekran açılacak. Ne yazık ki özel bir isim kullanamıyorsunuz, tamamen rastgele bir kod oluşacak. Necknet gibi rastgele terimler geleceği için biraz zaman alabilir, korkmayın oyun takılmadı. Şimdi dilerseniz detaylı rehberimize geçelim.

Among Us Arkadaş Ekleme Kodu Nedir?

Among Us Arkadaş Ekleme

Arkadaş kodunuzu seçtikten sonra, ona bir numara eklenecek. Ana menünün sağ üst köşesindeki Hesap resmine gidin. Üzerinde kırmızı bir ekip arkadaşı olmalı. Oradan, arkadaş kodunuz ve kullanıcı adınızın olduğu bir kart bulacaksınız. Arkadaş kodu, burada dikkat çekmek istediğimiz şey olacak.

Arkadaş kodunuzu görmek için kartın sağ üst köşesindeki göze basın. Among Us arkadaş ekleme kodunuzu kaybetmemek ve her zaman ulaşabilmek için üzere Google Drive gibi sisteme kaydedin ve ardından Discord veya başka bir iletişim programında arkadaşlarınızla paylaşın.

Among Us Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Among Us Arkadaş Ekleme

  • Lobby: Lobide bulunan oyuncuların listesini gösterir. Oyuncu bir lobide değilse (yani ana menüde) bu sekme devre dışı bırakılır.
  • Recently Played With: Oyuncunun en son birlikte oynadığı kişilerin listesini gösterir. Bu liste her oyundan sonra sıfırlanır.
  • Friends List: Oyuncunun arkadaş olarak kaydettiği kişilerin listesini gösterir. Bu sekme aynı zamanda oyuncunun gelen istekleri (hem arkadaşlık istekleri hem de lobi davetleri) görüntülemesine ve bir oyuncunun arkadaş kodunu girerek arkadaşlık istekleri göndermesine olanak tanır.
  • Blocked Players: Oyuncunun engellediği kişilerin listesini gösterir.

Among Us‘ta arkadaş eklemek için onlardan arkadaş kodunu almanız gerek. Ana menünün sol tarafındaki Arkadaş Listenize gidin. Sağ tarafta bir açılır pencere belirecek. Oradan “Add a friend via code” seçeneğini seçin ve ardından arkadaşınızın size ne teklif ettiğini yazın. Arkadaş kodunu kutuya yerleştirdikten sonra sağ taraftaki yeşil artı sembolüne basın veya tıklayın.

Among Us oynarken, havalı olduğunu düşündüğünüz birini eklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, Friend List menüsüne gidin ve bir saatin yanında bir ekip arkadaşı olan sekmeye tıklayın. Daha sonra tanıştığınız kişileri bu bölüme ekleyebilirsiniz. Evet, Among Us arkadaş ekleme işlemi bu kadar basit, hepinize keyifli oyunlar dileriz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.