Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD Ryzen 9 7950X Dünya Rekoru Kırdı!

Amiral gemisi AMD Ryzen 7000 işlemcisi 16 çekirdekli 7950X, potansiyel performansının sınırlarını zorladı ve bir dünya rekoruna imza attı.

AMD Ryzen 9 7950X performans testleri, işlemcinin önümüzdeki hafta piyasaya sürülme tarihinden önce internette yerini aldı ve mutlak bir güç merkezi olacağını şimdiden kanıtladı. AMD’nin amiral gemisi bir değil, tam dört dünya rekoru kırdı, bu sonuçların hepsinin sadece standart sıvı soğutma ile elde edildiği düşünüldüğünde daha da etkileyici.

HWBot’ta (Hot Hardware aracılığıyla) listelenen kıyaslama sonuçlarına göre AMD Ryzen 9 7950X, 7-Zip’te ve Cinebench’in çeşitli sürümlerinde benzersiz sonuçlara imza attı. Cinebench’in en son revizyonunda amiral gemisi Ryzen 7000 yongası, çok çekirdekli testte 5,40 GHz saat hızıyla 40.498 puan almayı başardı ve herkesi kendisine hayran bıraktı.

AMD Ryzen 9 7950X’in Çıkışına 1 Hafta Kaldı

AMD Ryzen 9 7950X

Bu bize AMD Ryzen 9 7950X’in oyun oynarken diğer işlemcilere karşı nasıl bir performans sergileyeceğine dair herhangi bir gösterge vermese de, en üst seviye çipler arasında yer alması çok muhtemel. Tabii ki, birçokları için en iyi oyun işlemcisi olarak görülen Intel Core i9-12900K’nın yerini alıp alamayacağını da zaman gösterecek.

AMD Ryzen 7000‘in çıkış tarihine bir haftadan kısa bir süre kalmışken, bu işlemcilerin ne kadar iyi performans gösterdiğini öğrenmek için artık uzun süre beklememiz gerekmeyecek ancak, yine bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan Intel Raptor Lake işlemcilerinin vaadi, muhtemelen iki işlemci hattını karşılaştırana kadar oyun bilgisayarı yükseltmenizi ertelemenizi gerektirecek.

Bu işlemcilerin kesin sonuçları gelene kadar ve yeni nesil işlemciler piyasaya sürülene kadar, bilgisayar toplamak için acele etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.