AMD RX Vega 64’ün Yeni Performans Testi

İşlemci konusunda, İntel'i biraz düşündürmeye başlayan AMD bu seferde ekran kartı piyasasındaki güzel bir ürününün performans testlerini açıkladı.

Görünüş olarak Ryzen’e  benzeyen, yıllardan beri kendisine ezeli rakip olarak gördüğü İntel’e son zamanlarda daha çok işlemci konusunda biraz sıkıntılar yaşattırıyor diyebiliriz. Ekran kartı için, Nvidia’nın da biraz sıkıştırmaya hazırlandığını görebiliriz ve tahmin edebiliriz.  Çıkardığı ürünlerde, genellikle çoklu çekirdek performans olayı hakkında bizlere gayet başarılı bir performans gösteren AMD, uygun olarak fiyat,performans ikilisini kullanarak rakiplerinin biraz düşündürüyor. Geçtiğimiz zamanlarda bizlere sunulan Threadripper isimli model ile genel olarak 16 çekirdek ile 32 izlek benchmark olarak, İntel’in Core i9 7900X’e fark yaratmayı, atmayı başardı.

Ekran kartı sınıfına  gelecek olursak, Nvidia’nın karşısında AMD Rx Vega 64 geliyor. AMD tarafından bu gün yeni performans sonuçları yani benchmark sonuçları geldi. Son zamanlardaki sürekli şekilde oynanılan oyunlardaki performansları aşağıdaki resimlere bakarak görebilirsiniz.

 

 

Sonuçlara şöyle bir bakacak olursak, durum aslında gayet güzel. Verdiğiniz fiyata göre çok iyi performans veren bir ürün. Son zamanlarda ekran kartı arayışına giriyorsanız, buradaki canavara bir göz atmanızı öneririm. Özellikle son zamanın popüler oyunları için kayda değer bir performans alabilirsiniz.


 

 

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>