AMD Tabanlı Grafik Birimleri, Samsung’un A Serisine de Gelecek

Samsung ve AMD arasındaki anlaşma sayesinde, amiral gemisi akıllı telefonların RDNA 2 teknolojisine dayalı grafik yongaları gelecek. Sızıntılara göre A serisi gibi daha ucuz telefonlarda da bu grafik birimi bulunacak.

AMD’nin RDNA 2 teknolojisine dayalı grafik birimleri yalnızca PC’lerde ve PS5 ve Xbox Series X/S konsollarında mevcut olmayacak. AMD ve Samsung arasındaki bir anlaşma uyarınca, akıllı telefonlara da eklenecek. RDNA 2’nin mobil versiyonu öncelikle S serisinin gelecekteki amiral gemilerine eklenecek ancak bazı doğrulanmayan bilgilere göre daha ucuz modeller de bu mimarinin faydalarına erişebilecek.

AMD ve Samsung

AMD RNDA 2 Teknolojisi İlk Önce Samsung S22’de Bulunacak

Söylentiye göre RDNA 2’li grafik birimi, yaklaşan Samsung S22‘de bulunacak. Bunun yanı sıra, Clien.net kullanıcılarından biri, teknolojinin Cortex-A78 çekirdeklerine dayalı yeni yonga setleriyle birlikte A serisi modellere de gelebileceğini yazdı.

Bu durum Exynos 2100 ile ilgili ve ilginç bir şekilde burada yazılan makale de, GFXBench 5.0 kıyaslamalarının sonuçlarını paylaştı. AMD’nin teknolojisine dayanan bu yonga seti, bireysel testlerde şu değerleri elde etti: Manhattan 3.1 – 127.5 FPS, Aztec – 90.7 FPS, Aztec High 39.65 FPS.

Yukarıdaki bilgiler doğruysa, A serisi ucuz telefonlara da RDNA 2 teknolojisi gelecek. Sızıntı olduğu için bu tür bilgilere temkinli yaklaşılması gerektiğini de belirtelim. Yeni Samsung S22 akıllı telefon ailesi, 2022’nin başlarında piyasaya sürülecek. Bu güçlü grafik yongaları, Samsung telefonların en dikkat çeken noktalarından bir tanesi olacak.

Söylentiler doğrulanırsa ve mRDNA 2 daha ucuz modellerde de karşımıza çıkacaksa Xiaomi’nin buna cevabı nasıl olacak merak ediyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol