AMD Radeon VII RTX2080 ile Benzer Performans Sunuyor

Yeni AMD ekran kartları çıktı.

AMD Radeon VII incelemeleri için bugün ambargo kalktı ve ilk oyun benchmark sonuçları da online ortama düşmeye başladı. HD-Technologia adlı siteden gelen ilk benchmarklara göre AMD’nin yeni nesil yüksek teknolojili ekran kartı, Nvidia GeForce RTX2080 ile oldukça benzer bir performans sunuyor.

HD-Technologia yaptığı testlerde Intel Core i7-7700K (4.2GHz) işlemci, ASUS Z270F Gaming anakartı, 16GB Corsair Vengeance LPX (2X8GB) DDR4-3000MHz RAM, 2TB Seagate Barracuda 7200 RPM sabit disk kullandı.

Tahmin edeceğiniz gibi bazı benchmark sonuçlarından Nvidia GeForce RTX2080 üstün çıktı, bazılarında ise kazanan AMD Radeon VII oldu. Buna rağmen testlere baktığımızda söyleyebiliriz ki iki ekran kartı da birbirine yakın performans gösteriyorlar.

Burada önemli olan nokta şu ki RTX2080’in aksine AMD Radeon VII’de real-time ray tracing (gerçek zamanlı ışın izleme) teknolojisi bulunmuyor. Aynı zamanda DLSS desteğini de hesaba katınca RTX2080 muhtemelen oyunlar bazında AMD Radeon VII’nin önüne geçecektir.

Diğer yandan her iki ekran kartının da birbirinin hemen hemen aynı fiyatları var. Bu yüzden de pek çok kişinin Nvidia’yı tercih edeceğini düşünüyoruz. Çünkü AMD ekran kartı seçenler genelllikle fiyatı göz önünde bulunduruyorlar.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol