Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD, DLSS 3 Rakibi Teknolojisini Tanıttı

AMD, Frame Interpolation isimli DLSS 3 rakibi teknolojisini tanıttı.

AMD, Nvidia’nın DLSS 3 Optik Çoklu Kare Oluşturma teknolojisine yakında vereceği cevabın ilk ayrıntılarını açıkladı. Frame Interpolation olarak bilinen teknoloji, FSR 3 yükseltme platformuyla gelecek. Şirket, FSR 3‘ün piyasaya sürülmesi veya Frame Interpolation için henüz kesin bir çıkış tarihi açıklamasa da, yeni teknolojinin 2023 yılının sonlarında çıkış yapacağını açıkladı.

Ayrıntılar, GDC için yapılan bir sunumda geldi. AMD, Frame Interpolation teknolojinin kare hızlarını iki kata kadar artırabileceğini iddia etti. Nvidia’nın Çoklu Kare Oluşturma teknolojisi gibi bu sürümde de genel çerçeve hızını ve dolayısıyla algılanan işleme pürüzsüzlüğünü artırmak için tamamen üç boyutlu işlenmiş çerçeveler arasında yepyeni çerçeveler oluşturulacak.

AMD’den DLSS 3 Rakibi: Frame Interpolation

AMD, DLSS 3 Rakibi Teknolojisini Tanıttı

FSR 3 ile gelecek olan Frame Interpolation ile gecikme de ortadan kalkacak. Bu nedenle FSR 3 ve Frame Interpolation birleşimi, yerel işlemeye göre hem çok daha iyi kare hızları hem de çok daha düşük gecikme sağlayacak. Şirket, Nvidia’nın DLSS 3’te yaptığı gibi, bu yeni teknolojiyi FSR 3’ten ayrı olarak etkinleştirip etkinleştiremeyeceğimize izin verip vermeyeceği net değil.

Henüz net bir açıklama yok ancak Frame Interpolation teknolojisinin tek başına bir yazılımdan ziyade, FSR 3 ile çalışması amaçlanan bir şey olduğunu ima ediyor gibi görünüyor. Bu arada AMD, gecikme azaltmanın FSR 3 için bir odak alanı olduğunu vurgulayarak “oyuncuların hem yüksek kare hızına hem de mümkün olan en düşük gecikmeye ihtiyacı olduğunu” iddia etti.

FSR 2 ve DLSS 3 arasındaki görüntü kalitesi karşılaştırmasının galibinin DLSS 3 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle FSR 3 ve Frame Interpolation isimli yeni teknolojinin DLSS 3 ile karşılaştırmasını görmek ilginç olacak. Son olarak AMD’nin FSR teknolojisinin zaman içinde nasıl geliştiğine dair oldukça fazla ayrıntıya değinen tüm GPUOpen tanıtım slaytını kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.