Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Amazon Game Studios Başkanı Şirketten Ayrıldı

Amazon Game Studios'un kurucusu, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için görevi bıraktığını açıkladı.

Amazon Game Studios‘u kuran kişi olarak tanınan Mike Frazzini, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için şirketten ve sektörden ayrıldığını açıkladı. Amazon yöneticisi, çalışanlara istifa etme planlarını anlattı ve görünüşe göre ayrılığı resmi hale getirmek için hiç zaman kaybetmeden işlemlere başladı.

Frazzini, şirketin kitap bölümünde çalışan e-ticaret devi ile işe başladı ancak yöneticinin o zamanlar yepyeni olan bir şeyi yönetmeye çok uygun olacağına karar veren CEO Jeff Bezos’u çabucak etkilemeyi başardı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Lost Ark gibi oyunların lansmanını denetleyen adam, Amazon Game Studios’un kurulmasına yardım ettiğinde, video oyun endüstrisinde daha önce çalışma deneyimi olmadan bunu başardı. Bu çabayla bir miktar başarı elde etse de rehberliğinde birçok yanlış adımın atıldığı da gelen bilgiler arasında.

Amazon Game Studios’un Yeni Başkanı Belli Değil

Amazon Game

Bloomberg, Frazzini’nin haberi yıllardır birlikte çalıştığı kişilere ilettiğini ve bunun karşılığında şirketin tebriklerini ve teşekkürlerini sunduğunu bildirdi. Amazon sözcüsü Ryan Jones, şirketin oyun stüdyosunu yerden kaldırma konusunda yöneticiye kredi verirken, New World ve Lost Ark‘taki son başarıların, Frazzini’nin “kurulmasına yardımcı olduğu oyunlar için müşteri odaklı vizyonundan” kaynaklandığını da belirtti.

Tabii ki, Amazon Frazzini’nin departmanının yaşattığı tüm başarıların tadını çıkarırken, 2012’de ilk başladığından bu yana sorunlardan da payını aldı. En azından bazı ciddi sorunların tamamen Frazzini’den kaynaklandığı, içeriden birçok gizli kaynak tarafından açıklanmıştı. The Grand Tour Game, Amazon Game Studios‘un ilk konsol oyunuydu ancak piyasaya sürüldükten bir yıl sonra dijital mağazalardan kaldırıldı. Daha sonra Crucible’da hızla kapatıldı. Bakalım bu önemli ismin ayrılığı şirketin yeni ve mevcut oyunlarını nasıl etkileyecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.