Allo, Telefondan Bağımsız Web Arayüzüne Kavuşuyor

Google'ın mesajlaşma uygulaması Allo, web arayüzüne kavuşacak.

Google, WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamalarına alternatif olarak geliştirdiği Allo’nun yakında web tarayıcıları üzerinden kullanılabileceğini daha önce de doğrulamıştı.

Uygulamaya getirilmesi planlanan yeni özellik tıptı WhatsApp Web gibi çalışacak, yani kişilerin akıllı telefonu sürekli yanlarında bulundurmasını gerektirecekti. Ancak şimdilerde Allo, bu gerekliliği ortadan kaldırarak telefondan bağımsız bir şekilde tarayıcı üzerinden kullanılabilir hale gelecek.

Bizzat Google yöneticisi açıkladı

Duo ve Allo projelerinin başında bulunan Google mühendisi Justin Uberti, tarayıcı üzerinden kullanılan “Web için Allo” özelliğinin artık telefona gerek duymadan da kullanılabileceğini duyurdu. Bugüne dek Allo uygulamasında yazışmaları tarayıcı aracılığıyla gerçekleştirmek için telefonun kişilerin yanında bulunması zorunluydu.

Allo için planlanan bu yenilik, akıllara Telegram‘ı da getirdi. Çünkü an itibariyle Telegram kullanıcıları, e-posta ve şifrelerini girerek telefon kapalı dahi olsa mesajlaşmaya kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Bu yönüyle oldukça faydalı bir özellik.

WhatsApp’a fark atabilir

Uberti’nin Twitter’dan kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapla ortaya çıkan bu yeni gelişme, Allo’nun WhatsApp’a fark atmasını sağlayabilir. Çünkü halihazırda WhatsApp da yalnızca QR kodu eşleşmesi sağladıktan sonra, belli bir süreliğine tarayıcıyı kullanabilme imkânı sunuyor.

Halen daha geliştirme aşamasında olan bu özelliğin ne zaman Allo’ya ekleneceği henüz bilinmiyor. Ancak piyasada var olan onlarca mesajlaşma uygulaması arasından sıyrılmak istiyorlarsa, Google mühendislerinin biraz daha acele ederek bu yenilikçi fikri hayata geçirmelerinde fayda olabilir. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>