Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alice: Madness Returns, Bir Kez Daha Steam’den Kaldırıldı

5 yıllık aradan sonra geçtiğimiz şubat ayında yeniden Steam'de listelenen Alice: Madness Returns, yalnızca dört ay mağazada kalabildi. Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanan aksiyon macera oyunu, bir kez daha Steam'den kaldırıldı.

Fantezi türünün kült romanlarından olan Alice Harikalar Diyarında’dan ilham alan Alice Madness Returns Steam’den sessiz sedasız kaldırıldı. Ünlü tasarımcı American McGee tarafından hayata geçirilen aksiyon macera oyunu, bazı teknik sorunlar nedeniyle 2016’da mağazadan kaldırıldıktan tam 5 sene sonra bu yılın şubat ayında Steam’e geri dönmüştü.

Alice Madness Return, yalnızca dört ay sonra bir kez daha listeden çıkarıldı. Oyunun Steam sayfasına girdiğinizde “Yayıncının talebi doğrultusunda Alice: Madness Returns, artık Steam’de satılmamaktadır” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanan oyun, 129,00 liradan satılıyordu. Bu arada oyunun Origin mağazasında ve EA Play aracılığıyla Xbox Game Pass’te mevcut olduğunu belirtelim.

Alice Madness Returns Steam’den Çıkarıldı

Alice Madness Returns Steam

Konuya ilişkin Twitter’dan bir açıklama yapan American McGee, Valve’ın teknik bir hata nedeniyle oynanılmaz hale gelen Akaneiro: Demon Hunters’ı listeden çıkarmaya çalışırken, yanlışlıkla diğer tüm Spicy Horse oyunlarını da kaldırdığını söyledi. Sorunu çözmeye çalıştıklarını belirten McGee, Valve’dan destek beklediklerini belirtti.

McGee, şu anda serideki üçüncü devam oyunu üzerinde çalışıyor. Ayrıca Alice Harikalar Diyarı’nı temel alan bir televizyon dizisinin şu anda yapım aşamasında olduğu bilgisini de araya sıkıştıralım. Steam’den kaldırılan Alice Madness Returns’ün ne zaman mağazaya döneceği ise henüz bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.