Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AirTag Tracker Detect Android Uygulaması Yayınlandı

Apple’ın geçtiğimiz aylarda kendi takip cihazı olan AirTag’i satışa sunmuştu. Kullanıcıların sıkça kaybettiği ya da onlar için önemli olan eşyaların kolayca bulunabilmesini sağlayan AirTag için faydalı bir uygulama yayınlandı.

Teknoloji devi Apple bugün yeni iOS, iPadOS ve macOS sürümlerini yayınladı. Apple’ın yeni işletim sistemi sürümlerinin yanında, Android tarafına da Apple bir uygulama ekledi.

Şirket bugün Google Play Store’a yeni bir uygulama ekledi. Apple tarafından atılan bu adımla birlikte AirTag Tracker Detect Android uygulaması, Play Store’da yerini almış oldu. Android kullanıcıları bu uygulama ile yakınlarında bulunan AirTag’i tespit edebilecek.

AirTag Tracker Detect Android Uygulaması Gizlilik Endişelerini Sona Erdiriyor

AirTag Tracker Detect Android

Apple her ne kadar AirTag’i kullanıcıların izlenmesini engellemek için çeşitli adımlar atsa da bazı kullanıcılar bu durumu aşmayı başarıyor. Özellikle Android kullanıcıları için yakınlarında yer alan AirTag’i tespit edebilmesi için bir uygulama bulunmuyordu.

Şirket bugün AirTag Tracker Detect Android uygulamasını yayınladı. Bu uygulama ile birlikte, kullanıcılar en az 10 dakika boyunca yakınlarında bir AirTag ya da Find My uyumlu cihazın yer alması durumunda uyarı alabilecek. Android kullanıcıları Tracker Detect uygulaması ile birlikte yakınlarında bulunan AirTag’i çıkan sesten bulabilecek. Uygulamada ayrıca kullanıcılara AirTag’in pilinin çıkartılıp nasıl etkisiz hale getirileceği de aktarılacak. Apple cihazları kullanan kullanıcılar için sunulan bu özellik, Android kullanıcıları için sunulmuyordu. AirTag Tracker Detect Android uygulaması ile birlikte Android kullanıcılarının gizlilik sorunu da ortadan kalkmış oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.