Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision, Ricochet’in Sızdırılması Hakkında Açıklama Yaptı

Call of Duty'nin yaklaşmakta olan ve merakla beklenen hile karşıtı sistemi Ricochet, hile yapanlar tarafından sızdırıldı ancak Activision endişeli değil.

Activision, yeni Call of Duty hile karşıtı sistemi Ricochet’in sızdırılmasından rahatsız olmadı. Call of Duty, son birkaç yıldır hilecilerle boğuşuyordu ve Warzone daha popüler hale geldikçe durum geçen yıl daha da kötüleşti. Hile yapımcıları, Activision’ın çoğu zaman bilgisayar korsanlarını IP veya donanımla yasaklamadığını fark etti, bu yüzden sadece yeni hesaplar açıp çabalarına devam edeceklerdi.

Ricochet

Bununla birlikte, hayranlardan gelen tepkilerden sonra Activision, Call of Duty için kendi hile karşıtı sistemini duyurdu. Ricochet adı verilen hile önleme sistemi, oyuncuları izlemek için sunucu tarafı araçları ve oyunun PC sürümüne çekirdek düzeyinde bir sürücü ekleyecek. Bu, Call of Duty oyunlarıyla etkileşime giren ve onları manipüle etmeye çalışan tüm uygulamaları tanımlayabilecek.

Hile önleme sistemi, kasım ayında yeni Warzone haritasıyla birlikte gelecek ve kısa bir süre sonra Vanguard’a uygulanacak. Bununla birlikte, Ricochet’in duyurulmasından sadece birkaç gün sonra, bir hile yapımcısının hile karşıtı kaynak kodunu ele geçirdiği bildirildi.

Ricochet

Activision’dan Ricochet Açıklaması Geldi

Resmi Call of Duty Twitter hesabı, Activision’ın Ricochet’i “kontrollü canlı teste” soktuğunu ve üçüncü tarafları seçmek için sürücünün yayın öncesi bir sürümünü gönderdiğini kaydetti. Activision, insanların anti-hile başlamadan önce tersine mühendislik yapmaya çalıştıklarından çok da rahatsız olmadı. Hile yapımcıları avantajlı bir başlangıç yaptı ancak Activision sistemi daha da ileriye taşıyacak.

Ricochet’in lansmanında bilgisayar korsanlarının başarılı olup olmayacağı belli değil ancak Activision, oyunun eskisinden daha güvenli olmasını sağlamak için sıkı çalışıyor. Activision, dolandırıcılara karşı koyma konusunda daha agresif hale geldiğinden beri, bu tür suçluların donanımını yasaklamaya başladı.

Bilgisayar korsanlarının aynı (veya benzer) türden herhangi bir oyunda her zaman sabit bir güç olması muhtemel ancak yaygınlıkları ve etkileri, çabalarının diğerlerinin oyun deneyimini mahvedebileceği bir noktaya kadar ezici olacak mı? Asıl sormamız gereken soru bu ve sadece zaman gösterecek.

Sonuç olarak, Activision hile yapmayı daha nadir bir olay haline getirebilirse, birinci şahıs nişancı serisinin geleceği iyileşecek. Call of Duty: Vanguard’ın betasında bile bilgisayar korsanları vardı ve oyun başladığında onların da orada olması muhtemel.

Vanguard, Ricochet’i daha geç bir tarihte alacağından, oyunda hilecilerin ne kadar sorun olacağını söylemek mümkün değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.