Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision, Hikayeli Oyunlar İçin Elsewhere Stüdyosunu Kurdu

Merkezi Varşova, Polonya'da bulunan Elsewhere Entertainment artık Activision çatısı altında bağımsız olarak hizmet verecek.

Call of Duty oyunlarının yayıncısı olarak karşımıza çıkan ve sektöre etki eden projelerde adı bulunan Activision, yeni bir stüdyo kurulduğunu duyurdu. Merkezi Varşova, Polonya‘da bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde de ek kaynaklara sahip olan Elsewhere Entertainment, önümüzdeki süreçte Activision çatısı altında bağımsız olarak hizmet vermeye başlayacak.

Açıklanan detaylara göre dahili bir şekilde hizmet verecek olan yeni stüdyo, sadece yeni ve hikaye tabanlı oyunların gelişimine katkı sağlayacak. Aynı zamanda büyük çaplı yani AAA projeleri bizlere sunacak. Stüdyo kadrosu içerisinde The Last of Us, Uncharted, The Witcher, Cyberpunk, Destiny, Tom Clancy’s The Division ve Far Cry gibi yapımlarda görev almış deneyimli geliştiriciler bulunuyor.

Activision Tek Oyunculu Projelere Yönelecek

Birçok oyunda görev almış deneyimli geliştiricilerle karşımıza çıkan Elsewhere Entertainment, aynı zamanda hikaye konusunda uzman personellerin de görev alacağını aktarıyor. Activision, yeni kurulan stüdyo ile beraber daha farklı ortamlar yaratacak ve oyunculara kalıcı bir miras bırakacak. Bu temel hedefle kurulan yeni oluşum, tüm çalışanları ile beraber yaratıcı bir portföy hazırlamayı hedefliyor.

Elsewhere Entertainment Ann 05 1

Bildiğiniz üzere Activision tarafından yayınlanan son seri oyunu Call of Duty: Modern Warfare III olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapım ne yazık ki bekleneni karşılamıyor ve Steam sayfasına bakacak olursak çoğunlukla olumsuz etiketine sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Diğer taraftan oyunun fiyatının 70 dolardan karşımıza çıktığını aktarabiliyoruz. Bu yapım çevrimiçi unsurları ile beraber bir hayli eleştiri odağı haline geldi ve çizgisel yapıdan açık dünyaya kayan proje tepki gördü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.