3. Nesil AMD Ryzen İşlemciler Bu Yıl Çıkacak

Yeni AMD Ryzen serisi duyuruldu.

AMD üçüncü nesil Ryzen işlemcilerinin 2019 yılı ortalarında satışa çıkacağını duyurdu. Öncü donanım firmasına göre bu işlemciler ilk 7nm teknolojili oyuncu işlemcileri olacak. Aynı zamanda dünyada ana akım olarak ilk PCIe 4.0×16 destekli ilk işlemciler de olacak.

CES 2019 etkinliğinde AMD ilk demoları gösterirken, sekiz çekirdekli modelin hızı Intel’in i9 9900K modeline göre bir miktar daha hızlı olacak. Ayrıca sadece bu kadarıyla da sınırlı değil. Yeni AMD Ryzen işlemciler Intel’in modeline göre daha az enerji tüketimi gerçekleştirecek.

AMD aynı zamanda etkinlikte oyun gösterimi de yaptı ve Forza Horizon 4 tercih edildi. Popüler yarış oyunu, AMD’nin üçüncü nesil Ryzen işlemcisinde 1080p çözünürlükte ve Ultra grafik ayarlarında 100fps’nin altına hiç düşmedi. Bu da oldukça başarılı bir rakam.

AMD ekibi bu yeni işlemcilerle ilgili başka bir detay ise maalesef paylaşmadı. Dolayısıyla isimlerinin tam olarak ne olacağını, varsayılan frekans değerlerini, boost frekanslarını ve çekirdek miktarlarını model model bilmiyoruz.

AMD’nin yaz aylarına doğru yeni işlemcileriyle ilgili daha çok bilgi paylaşacağını düşünüyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol