Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2023 Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 80.'si düzenlenen Altın Küre Ödülleri nihayet sahiplerini buldu. Adayları ve kazanan isimleri sizler için listeledik.

Dün gece 80.’si gerçekleşen 2023 Altın Küre Ödülleri, film ve dizi sektöründe başarı gösteren kişilere ödüllerini takdim etti. Emmy Ödüllü komedyen Jerrod Carmichael’ın sunuculuğunu üstlendiği program, oldukça renkli ve heyecanlı geçti.

Bu yılki 2023 Altın Küre Ödülleri adayları arasında, toplam sekiz adaylıkla The Banshees of Inisherin zirveye oturdu. Everything Everywhere All at Once yapımında emeği geçenler ise toplam 6 ödülle eve döndü. 2023 Altın Küre Ödülleri yılın enlerini seçti ve birçok aktör, ödül töreninden mutluluk dolu fotoğraflarını paylaştı.

2023 Altın Küre Ödülleri Kazananlar Listesi

2023 Altın Küre Ödülleri

Tüm ödüller sahiplerini bulduktan sonra sizler için 2023 Altın Küre Ödülleri adaylarını tek tek listeledik. İşte 2023 Altın Küre Ödülleri kategorileri ve kazananları:

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Brendan Gleeson (The Banshees of Inisherin)
  • Barry Keoghan (The Banshees of Inisherin)
  • Brad Pitt (Babylon)
  • Ke Huy Quan (Everything Everywhere All at Once)
  • Eddie Redmayne (The Good Nurse)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Angela Bassett (Black Panther: Wakanda Forever)
  • Kerry Condon (The Banshees of Inisherin)
  • Jamie Lee Curtis (Everything Everywhere All at Once)
  • Dolly de Leon (Triangle of Sadness)
  • Carey Mulligan (She Said)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi)

  • John Lithgow (The Old Man)
  • Jonathan Pryce (The Crown)
  • John Turturro (Severance)
  • Tyler James Williams (Abbott Elementary)
  • Henry Winkler (Barry)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi)

  • Elizabeth Debicki (The Crown)
  • Hannah Einbinder (Hacks)
  • Julia Garner (Ozark)
  • Janelle James (Abbott Elementary)
  • Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)

En İyi Orijinal Film Müziği

  • Carter Burwell (The Banshees of Inisherin)
  • Alexandre Desplat (Guillermo del Toro’s Pinocchio)
  • Hildur Guðnadóttir (Women Talking)
  • Justin Hurwitz (Babylon)
  • John Williams (The Fabelmans)

En İyi Orijinal Şarkı

  • Where the Crawdads Sing, “Carolina” (Taylor Swift)
  • Guillermo del Toro’s Pinocchio, “Ciao Papa” (Guillermo del Toro, Roeban Katz, Alexandre Desplat)
  • Top Gun: Maverick, “Hold My Hand” (Benjamin Rice, BloodPop, Lady Gaga)
  • Black Panther: Wakanda Forever, “Lift Me Up” (Rihanna, Ludwig Göransson, Ryan Coogler, Tems)
  • RRR, “Naatu Naatu” (Chandrabose, M.M. Keeravaani)

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi)

  • Donald Glover (Atlanta)
  • Bill Hader (Barry)
  • Steve Martin (Only Murders in the Building)
  • Martin Short (Only Murders in the Building)
  • Jeremy Allen White (The Bear)

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi)

  • Quinta Brunson (Abbott Elementary)
  • Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
  • Selena Gomez (Only Murders in the Building)
  • Jenna Ortega (Wednesday)
  • Jean Smart (Hacks)

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)

  • Diego Calva (Babylon)
  • Daniel Craig (Glass Onion: A Knives Out Mystery)
  • Adam Driver (White Noise)
  • Colin Farrell (The Banshees of Inisherin)
  • Ralph Fiennes (The Menu)

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)

  • Lesley Manville (Mrs. Harris Goes to Paris)
  • Margot Robbie (Babylon)
  • Anya Taylor-Joy (The Menu)
  • Emma Thompson (Good Luck to You, Leo Grande)
  • Michelle Yeoh (Everything Everywhere All at Once)

En İyi Animasyon

  • Guillermo del Toro’s Pinocchio
  • Inu-Oh
  • Marcel the Shell with Shoes On
  • Puss in Boots: The Last Wish
  • Turning Red

En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

  • Austin Butler (Elvis)
  • Brendan Fraser (The Whale)
  • Hugh Jackman (The Son)
  • Bill Nighy (Living)
  • Jeremy Pope (The Inspection)

En İyi Kadın Oyuncu (Dram)

  • Cate Blanchett (TÁR)
  • Olivia Colman (Empire of Light)
  • Viola Davis (The Woman King)
  • Ana de Armas (Blonde)
  • Michelle Williams (The Fabelmans)

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi)

  • Emma D’Arcy (House of the Dragon)
  • Laura Linney (Ozark)
  • Imelda Staunton (The Crown)
  • Hilary Swank (Alaska Daily)
  • Zendaya (Euphoria)

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi)

  • Jeff Bridges (The Old Man)
  • Kevin Costner (Yellowstone)
  • Diego Luna (Andor)
  • Bob Odenkirk (Better Call Saul)
  • Adam Scott (Severance)

Yabancı Dilde En İyi Film

  • All Quiet on the Western Front (Germany)
  • Argentina, 1985 (Argentina)
  • Close (Netherlands, France, Belgium)
  • Decision to Leave (South Korea)
  • RRR (India)

En İyi Senaryo

  • Todd Field (TÁR)
  • Daniel Scheinert, Daniel Kwan (Everything Everywhere All at Once)
  • Martin McDonagh (The Banshees of Inisherin)
  • Sarah Polley (Women Talking)
  • Tony Kushner, Steven Spielberg (The Fabelmans)

En İyi Yönetmen

  • James Cameron (Avatar: The Way of Water)
  • Daniel Scheinert, Daniel Kwan (Everything Everywhere All at Once)
  • Baz Luhrmann (Elvis)
  • Martin McDonagh (The Banshees of Inisherin)
  • Steven Spielberg (The Fabelmans)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi-TV Filmi)

  • F. Murray Abraham (The White Lotus)
  • Domhnall Gleeson (The Patient)
  • Paul Walter Hauser (Black Bird)
  • Richard Jenkins (Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
  • Seth Rogen (Pam & Tommy)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi-TV Filmi)

  • Jennifer Coolidge (The White Lotus)
  • Claire Danes (Fleishman Is in Trouble)
  • Daisy Edgar-Jones (Under the Banner of Heaven)
  • Niecy Nash-Betts (Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
  • Aubrey Plaza (The White Lotus)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi-TV Filmi)

  • Jessica Chastain (George & Tammy)
  • Julia Garner (Inventing Anna)
  • Lily James (Pam & Tommy)
  • Julia Roberts (Gaslit)
  • Amanda Seyfried (The Dropout)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi-TV Filmi)

  • Taron Egerton (Black Bird)
  • Colin Firth (The Staircase)
  • Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)
  • Evan Peters (Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
  • Sebastian Stan (Pam & Tommy)

En İyi Mini Dizi/TV Filmi

  • Black Bird
  • Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story
  • The Dropout
  • Pam & Tommy
  • The White Lotus

En İyi Dizi (Müzikal-Komedi)

  • Abbott Elementary
  • The Bear
  • Hacks
  • Only Murders in the Building
  • Wednesday

En İyi Dizi (Dram)

  • Better Call Saul
  • The Crown
  • House of the Dragon
  • Ozark
  • Severance

En İyi Film (Müzikal-Komedi)

  • Babylon
  • The Banshees of Inisherin
  • Everything Everywhere All at Once
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery
  • Triangle of Sadness

En İyi Film (Drama)

  • Avatar: The Way of Water
  • Elvis
  • The Fabelmans
  • TÁR
  • Top Gun: Maverick

2023 Altın Küre Ödülleri kazananları arasından sizlerin de beğendiği yapımlar var mı? Sizce ödüller hak edenlere mi gitti?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.